PODVIG KAKAV SE NE PAMTI: Đoković preokretom do titule u Parizu i pisanja istorije svetskog tenisa (VIDEO+FOTO)

rolan garos, finale

Komletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:35h

Novak Đoković drugi put u karijeri osvojio je Rolan Garos. Srpski teniser je posle velikog preokreta savladao Stefanosa Cicipasa 3:2 u setovima.

Prvi set obilovao uzbudjenjima narocit u poslednjih 15-tak minuta. Završen je u taj-brejku u kome je više strpljenja imao Cicipas koji je na taj način poveo u setovima. Cicipas je bio tada u naletu, dominirao je u drugom setu, stigao do 5:2, posle čega je odservirao za velikih 2:0 u setovima.

Dobro je Novak krenuo u trećem setu uspeo da povede sa 3:1, da bi potom sigurno odservirao za 4:1. Držao je prednost servisa do kraja ovog dela igre I smanjio na 1:2 u setovima. Siloviti početak četvrtog seta I prednost od dva brejka 4:0 bila je vise nego dovljna da najbolji teniser sveta odvede meč u peti odlučujući set.

Odlučujući trenutak u petom setu dogodio se u trećem gemu kada je Novak brejkom došao do prednosti od 2:1. Držao je servis do kraja meča I osvojio Rolan Garos.

Novak je ovom titulom posle 52 godine postao prvi igrač sa po najmanje dve titule na svakom od grend slemova.

PETI SET:

6:4 - KRAJ MEČA!!!!!!!!!!!!!!! Ponovo je Đoković na dva koraka od pobede 30:15. Stegnuto Novak igra bekhend 30:30, ali osvaja naredni poen i stiže do meč lopte. Ne da Cicipas izjednačenje. Dugačak poen osvaja Novak, stiže do druge meč lopte koju koristi i osvaja drugu titulu u karijeri na Rolan Garosu.

5:4 - Novak je na dva poena od trijumfa 30:30. Još uvek nije kraj, Đokovć posle pauze servira za titulu u Parizu.

5:3 - Đoković bez izgubljenog poena dolazi na gem od osvajanja titule.

4:3 - Dve velike brejk prilike ne koristi Đoković. Nije uspeo da potpuno slomi Cicipasa koji je još uvek u igri.

4:2 - Nekoliko lakih poena, Đoković od 0:15 stiže do 40:15, a zatim i do još jednog gema.

3:2 - Biće još borbe, Cicipas smanjuje prednost.

3:1 - Petim as udarcem u finalu, Đoković stiže do gema bez izgubljenog poena, overen je brejk prednosti.

Novak Đoković

2:1 - BREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJK!!!!!!! Ponovo se igra gem na razliku. Novak dolazi do brejk prilike koju koristi i sada je on bliži osvajanju Rolan Garosa.

1:1 - Cicipas je uspeo da izjednači.

Novak Đoković, Stefanos Cicipas

0:1 - Uzbudljivo je počeo odlučujući set, igralo se na razliku, a kao pobednik je izašao ovoga puta Cicipas.

ČETVRTI SET:

6:2 - Dolazi Novak do 40:15 i dve set lopte. Koristi drugu i izjednačuje rezultat u setovima.

5:2 - Cicipas produžava četvrti set.

5:1 - Još jedan gem koji Đoković suvereno ovaja, samo gem ga deli od odlaska u peti set.

4:1 - Upisuje se Cicipas na semafor u ovom setu.

4:0 - Veliki deo puta ka petom setu je obavljen, Đoković potvrđuje još jedan brejk.

3:0 - BREEEEEEEEEEEEEJK!!!!!!! Poen po poen, strpljivi Đoković stiže do brejk prilike 30:40 koju nije iskoristio. Maratonski gem zavšen je u Đokovićevim poenom koji mu je doneo novi brejk prednosti u četvrtom setu.

2:0 - Odličan gem za potvrdu brejka.

1:0 - BREEEEEEEEEEEEEEEJK!!!!! Cicipas je primio pomoć lekara u pauzi između setova, a Đoković je odmah napravio brejk na startu četvrtog dela igre.

TREČI SET:

6:3 - Prva set lopta za Đokovića 40:30 koju je najbolji teniser sveta odmah iskoristio i smanjio prednost Cicipasa u setovima na 2:1.

5:3 - Imao je Novak 0:30, ali je Stafanos uspeo da osvoji naredna četiri poena i reši gem u svoju korist.

5:2 - Drop-šot Đokovića donosi srpskom teniseru prednost 40:30. Moćno je odigrao Novak i naredni poen i stigao na gem od osvajanja seta.

4:2 - Dve duple zaredom Cicipasa 15:30. Izvukao se Cicipas i osvojio gem.

4:1 - Najzad Novakova serija gemova za potvrdu brejka.

3:1 - BREEEEEEEEEEEEEEJK!!!! Posle mnogo vremena Novak dolazi do brejk prilike. Grčki teniser ne popušta i uspeva da spasi ovu priliku, ali fantastičnim riternom Novak dolazi do druge prilike koju opet ne koristi. Nije bila treća sreća ovoga puta. Najduži gem do sada pripada Đokoviću koji oduzima gem grčkom teniseru.

2:1 - Bilo je 30:30, ali je Novaka sada izvukao njegov forhend, prva duža pauza u trećem setu, Đoković ima prednost.

1:1 - Relativno lako izjednačenje grčkog tenisera koji je u ovom gemu izgubio dva poena.

1:0 - Otišao je Novak u pauzi između setova do svlačionice da se presvuče, a zatim je sigurnom osvojio prvi gem u trećem setu.

DRUGI SET:

2.6 - Ekspresno dobija Cicipas poslednji gem u drugom setu.

2:5 - BREEEEEEEEJK!!!! Đokoviću kao da fali energija u ovim momentima 15.40. Uspeo je Novak da spasi dve brejk prilike, ali nije uspeo treću, Cicipas u narednom gemu servira za drugi set.

Stefanos Cicipas

2:4 - Uzvratio je Cicipas istom merom, asom završio gem u kom nije dozvolio Novaku da osvoji poen.

2:3 - Besprekoran servis gem Đokovića bez izgubljenog poena.

1:3 - Izgubio je grčki teniser samo jedan poen, Đoković je ponovo bio nemoćan u ovom gemu.

1:2 - Đoković prekida seriju Cicipasa i smanjuje rezultat u drugom setu.

0:2 - Sjajan lob Đokovića 15:30. Novak želi odmah da vrati brejk, izjednačenje. Izvukao je na kraju gem Cicipas i overio prednost brejka.

0:1 - BREEEEEEEEEEEEJK!!!! Cicipas je bolje otvorio drugi set i odmah oduzeo servis Đokoviću.

PRVI SET:

TAJ-BREJK - 6:7 - Bolje počinje Cicipas vodi 3:0. Uzvraća Novak jedan mini brejk 4:1 vodi Cicipas. Na promenu strana, grčki teniser odlazi sa prednošću 4:2. Forhend paralela Cicipasa 5:2.

Grčki teniser ima dva servisa za osvajanje seta. Osvaja Đoković dva poena i smanjuje uz dosta sreće na 5:4. Đoković četvrtim uzastopnim poenom dolazi do set lopte. Uzvraća Cicipas 6:6, igrači ponovo menjaju strane. Sada set loptu ima Cicipas 7:6 koju koristi i stiže do prednosti u setovima.

6:6 - BREEEEEEEJK!!!!!! Đoković sada loše počinje servis gem 0:30. Grčki teniser osvaja još jedan poen i stuže do tri vezane brejk prilike. Koristi drugu i odvodi set u taj-brejk.

6:5 - BREEEEEEEEEJK!!!!!!! Novak ima brejk priliku koju odmah koristi i u narednom gemu servira za osvajanje prvog seta.

5:5 - Set loptu ima grčki teniser 30:40. Dugačak napet poen pripada Đokoviću koji uspeva da neutralizuje set loptu. Izvukao se Đoković i ostao u prvom setu.

4:5 - Publika je euforična posle još jednog osvojenog servis gema grčkog tenisera, Novak mora da servira da bi ostao u prvom setu.

4:4 - Novak je izgubio sada dva poena, ali je uspeo da izjednači rezultat u gemovima.

3:4 - Proklizao je Novak, ali na svu sreću sve je u redu sa najboljim teniserom sveta 40:15. Koristi priliku Cicipas i ponovo dolazi do prednosti.

3:3 - Savršena tri servis gema Đokovića, pritisak je ponovo na Cicipasu.

2:3 - Pritiska Novak 30:30. Osvaja Cicipas naredna dva poena i dolazi do novog gema.

2:2 - Još jedan lagan servis gem za svetskog broja jedan.

1:2 - U svoja dva servis gema Cicipas je već odservirao četiri asa, nova prednost za grčkog tenisera.

1:1 - Siguran prvi servis gem Đokovića u finalu, srpski teniser bez izgubljenog poena izjednačuje rezultata u gemovima.

0:1 - Počelo je veliko finale Rolan Garosa servisom grčkog tenisera. Sjanim riternom Novak odmah u prvom gemu dolazi do brejk prilike koju nažalost nije iskoristio. Ima Novak još jednu brejk šansu, ali Cicipas as udarcem neutrališe i ovu priliku. Strašnim servisima grčki teniser stiže do prvog gema u finalu.

15:07 - Igrači su krenuli sa zagravanjem.

15:04 - Ovacijama navijača igrači su dočekani prilikom izlaska na teren.

Novak Đoković i Stefanos Cicipas, na stadionu "Filip Šatrije" u Parizu odlučiće ko će biti pobednik ovogodišnjeg izdanja Rolan Garosa.

Najbolji teniser sveta nalazi se na korak od 19. titule na grend slem turnirima, dok grčki teniser želi da osvoji svoj prvi u karijeri.

Novak i Stefanos igraju osmi put jedan protiv drugog. Srbin vodi sa 5:2, a kada je reč o mečevima na šljaci tu je Đoković u prednosti jer vodi sa 3:0. Poslednji duel Đoković i Cicipas odigrali su u Rimu ove godine kada je srpski teniser posle preokreta slavio sa 2:1, po setovima je tada bilo 4:6, 7:5, 7:5.

Zanimljivo je da su igrali i na prošlogodišnjem Rolan Garosu koji je odigran jesenas. Tada su se sastali u polufinalu, a Đoković je bio bolji posle velike borbe u pet setova.

Đoković danas igra za istoriju pošto ima priliku da postane prvi igrač u istoriju u poslednje 52 godine koji bi u svojoj kolekciji imao barem po dva od svaka četiri grend slem turnira.