KRALJ ŠLJAKE IDE U POLUFINALE: Zanimljiv i uzbudljiv duel, Švarcman posle osvojenog seta skroz potonuo (FOTO)

rolan garos

Nadal očekuje boljeg iz duela Đoković - Beretini.

Objavljeno: 18:27h

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale Rolan Garosa. Višestruki osvajač turnira u Parizu savladao je u četvrtfinalu Dijega Švarcmana sa 3:0 (6:3, 4:6, 6:4, 6:0).

Velika borba Nadala i Švarcmana trajala je dva sata i 45 minuta. Nadal je odlučujući brejk u prvom setu napravio kada je poveo sa 5:3 i zatim je rutinskim servis gemom stigao do prednosti u setovima.

Švarcman je igrao fantastično u drugom setu i zasluženo ga osvojio. Slomio je Rafu pri rezultatu 4:5, kada je Nadal servirao za ostanak u setu, napravio brejk i došao do izjednačenja.

Činilo se tada da Argentinac može napraviti iznenađenje. Velika borbu u svakom gemu viđena je u trećem setu, a prelomio ga je Nadal pri rezultatu 4:4. Napao je servis Švarcmana i napravio brejk za 5:4, a zatim i odservirao je za novi gem i prednost od 2:1 u setovima.

Nadal je tada zaigrao furiozno tako da se Švarcman nije ni upisao na semafor u četvrtom setu.

Nadal će u polufinalu igrati sa boljim iz meča Novak Đoković – Mateo Beretini.