NINA ODIGRALA SLAB MEČ: Hibino iskoristila poklone srpske teniserke (FOTO)

ROLAN GAROS

Meč je završila sa čak 45 neiznuđenih grešaka

Srpska teniserka Nina Stojanović nije uspela da se plasira u drugo kolo Rolan Garosa pošto je poražena od japanske igračice Nao Hibino sa 2:0 u setovima. Meč Hibino i Stojanović, 82. i 87. teniserke sveta trajao je sat i 43 minuta.

Srpska teniserka je već u prvom gemu meča napravila brejk, ali je Hibino u četvrtom gemu izjednačila rezultat. Do kraja prvog dela igre nije bilo brejkova, pa je set otišao u taj-brejk, koji je pripao Japanki sa 4:7.

Na početku drugog seta vidjena su tri uzastopna brejka, od kojih je dva napravila Hibino. Do kraja meča Hibino je došla do još jednog brejka i do osvajanja drugog seta sa 2:6.

U narednom kolu drugog ovosezonskog grend slema, Hibino će igrati protiv Kazahstanke Elene Ribakine, koja je ranije danas savladala Francuskinju Elsu Žakemo sa 6:4, 6:1.