DOBRE STVARI NE TREBA MENJATI (7:6, 4:6, 6:1, 6:4): Novak 12. put savladao Raonića i prošao dalje!

300 pobeda na gren slemu

Meč možete pratit uživo putem našeg portala

Objavljeno: 16:18h

Novak Đoković je 12. put zaredom savladao Miloša Raonića i plasirao se u četvrtfinale Australijan opena sa 3:1 (7:6, 4:6, 6:1, 6:4).

U prvom setu su obojica tenisera uzimali gemove na svoj servis, jeste Novak imao brejk lopte u sedmom i devetom gemu, ali ih je Miloš dobrim servisima spašavao.

Došlo se do taj brejka gde je Novak bio odličan i rezultatom 7:4 bio bolji u prvom setu.

Drugi je prošao u liku Miloša Raonića koji je konstantno pretio Novaku na njegov servis, i uspeo da napravi brejk u petom gemu, koji je do kraja uspeo da održi i dobije drugi set.

Zato je u trečem setu Novak bio onaj pravi i za samo pola sata osvojio set sa 6:1.

Četvrti set je prošao tako štosu obojica tenisera osvjali sopstvene gemove. Zato je Đoković u pravom trenutku napravio brejk poveo sa 5:4 i u narednom gemu je došao do pobede.

Novaku Đokoviću je ovo 300. pobeda na gren slem turnirima.

IV SET

6:4 POBEDA ĐOKOVIĆA! Uspeo je Novak da bez problema uzme i ovaj šesti gem u četvrtom gemu i plasira se u četvrtfinale Australijan opena.

5:4 BREJK NOVAKA ĐOKOVIĆA! Novak je imao 0:40, pa je Raonić došao do 30:40, ali treću brejk šansu Đoković je iskoristio i u narednom gemu će servirati za pobedu.

4:4 Novak dobrim servisima stigao do četvrtog gema.

3:4 Došao je Novak do 0:30 i tu stao sve naredne poene je osvojio Raonić i onemogučio tako Đokovića da dođe do brejk šansi.

3:3 Izjednačenje u četvrtom setu, Novak poravnava rezultat.

2:3 Gem bez izgubljenog poena za Raonića.

2:2 Otvorio je Novak gem sa dve neiznuđene greške, ali se potom konsolidovao i osvojio novi gem.

1:2 Šteta, opet je Novak propustio dve brejk šanse. Kanađaninu došao servis u pomoć kad je najviše trebao.

1:1 I Novak osvaja svoj orvi gem bez većih problema.

1:0 Raonić otvara četvrti set i dobija prvi gem.

III SET

6:1 TREĆI SET IDE ĐOKOVIĆU! Od početka seta je Novak igrao sigruno i dobro i serijom od pet gemova zaredom došao do vođstva od 2:1 u setovima. Još jedan do četvrtfinala.

5:1 NOVI BREJK ZA NOVAKA! Još jednom je prvi teniser sveta oduze servis Raoniću, dobrim riternovima mučio je Kanađanina. U ledećem gemu će servirati za set.

4:1 Potvrđuje brejk prednosti Đoković bilo je malih problema u ovom gemu, ali je najbitnije da ga je Novak osvojio.

3:1 EVO GA BREJK! Novak koristi drugu brejk loptu u ovom gemu. Raonić nije dobro servirao i Đoković je to iskristio.

2:1 Đoković dobrim servisima uzima gem prilično lagano.

1:1 I Raonić bez većih problema stiže do svog prvog gema.

1:0 Prvi gem u trećem setu ide Novaku.

II SET

4:6 Drugi set dobija Miloš Raonić koji je uspešno odžao prednost brejka koji je stekao u petom gemu. Novak nije uspeo da anulira prednost Kanađanina.

4:5 Đoković dobrim servisima smanjuje prednost Raonića. U sledećem gemu će Miloš servirati za izjednačenje u setovima.

3:5 Uspeo je Novak da dođe od 40:15, do 40:40 ali nije mogao više od toga.Raonić uzima novi gem.

3:4 Bitan gem za Đokovića, da prekine seriju Raonića. I dalje je sve otvoreno u ovom setu.

2:4 Treći gem za redom uzima Raonić, i vodi u drugom setu.

2:3 Prvi brejk na meču pravi Miloš Raonić, Đoković nije dobro počeo drugi set.

2:2 Uzima Miloš svoj drugi gem, bez većih problema.

2:1 Prvu put je Novak morao da brani brejk loptu, srećom uspeo je i osvojio svoj drugi gem.

1:1 Imao je Novak brejk loptu, ali se opet Raonić provukao dobrim servisima.

1:0 Uzima Đoković prvi gem u drugom setu na svoj servis.

I SET

7:6 (7:4) ĐOKOVIĆ OSVAJA PRVI SET. Zna se ko je majstor taj brejkova, odmah je Novak napravio mini brejk poveo sa 3:0 i tu prednost je uspeo da sačuva do kraja.

6:6 Đoković bez problema dolazi do novog gema. Taj brejk će rešiti pitanje pobednika prvog seta.

5:6 Raonić bez izugbljenog poena dolazi do novog vođstva čime je barem obezbedio taj brejk.

5:5 Novak uzima svoj peti gem, ulazimo u sam finiš prvog seta.

4:5 Drugi put Raonić je spašavao brejk loptu i gem dobija na razliku. Novak propustio još jdnu šansu da uzme gem na Milošev servis.

4:4 Gem za Đokovića.

3:4 Šteta, imao je Novak brejk loptu u ovom gemu, Raonić se dobrim servsima spasio i osvojio gem.

3:3 Đoković bez problema do novog gema.

2:3 Miloš Raonić sigurnim servisima dolazi do svog trečeg gema.

2:2 Novak dobrim servisima poravnava rezultat u prvom setu.

1:2 Novi gem za Miloša,slično je bilo kao u prvom Novakovim gemu. Đoković je došao 30:30, ali više od toga nije mogao.

1:1 I Đoković se upisuje na semafor, bilo je 30:30 ali Novak nije dozvolio brejk lopte Kanađaninu.

0:1 Raonić bez većih problema dolazi do prvog gema.

Meč počinje prvi na servisu Miloš Raonić.