NINA JURILA, PADALA, PRAVILA ŠPAGE: Stojanovićeva uspela da izdrži samo 70 minuta protiv moćne Serene Vilijams!

Australijan open, 2. kolo

Ovo je prvi meč Srpkinje na centralnom terenu na nekom Gren slemu

Objavljeno: 07:50h

Najbolja srpska teniserka Nina Stojanović završila je učešće na Australijan openu.

Bolja od Nine bila je Serena Vilijams – 6:3, 6:0 posle 70 minuta igre na "Rod Lejver areni".

Serena Vilijams

Srpskinja je dobro otvorila meč, odlično je igrala i pogađala bekhend paralele, zbog čega je namučila Serenu u prvom gemu.

Lako je uzela svoj servis gem i pripretila Sereni u narednom, ali je propustila prilike da izjednači na svoj gem pri rezultatu 1:2 i Vilijams je napravila brejk.

Nina Stojanović

Taj brejk je održavala do kraja seta i sigurnim servisima i jakim udarcima u svom stilu došla do prednosti.

Na startu drugog seta Serena je dodala gas i odmah napravila brejk. Tu je praktično prelomila meč i sve do kraja je bilo rutina za nju.

1 / 8 Foto: EPA/Dave Hunt

Do kraja meča nije dopustila indisponiranoj Nini ni da se upiše na semafor.

Naredna protivnica joj je Ruskinja Anastasija Potapova.