KAKAV POHOD NA DEVETU TITULU! Neverovatni Novak pregazio Šardija i jasno stavio do znanja šta traži u Melburnu!

perfektan dan srba

Objavljeno: 12:20h

Furiozno je krenuo Novak Đoković u odbranu trofeja na prvom Gren slem turniru, pošto je bio bolji od Žeremija Šardija sa 3:0 (6:3, 6:1, 6:2) .

Srpski as je fantastičnom igrom tokom celog meča lomio protivnika koga je 14. put dobio uzastopno bez izgubljenog seta.

Novak je odmah na početku meča napravio brejk, a zatim ga i potvrdio, da bi prvi set završio još jednim brejkom.

U drugom setu, Đoković je nije dao promil šanse Šardiju, za kratko vreme poveo je 5:0, uspeo je Francuz da uzme gem, ali Novak je već tada bio na korak od pobede.

Novak Đoković

Kao i u prva dva seta Novak Đoković je nastavio da "melje" protivnika, nije mu davao ni promil šanse da može da nešto uradi i na kraju je stigao do sasvim zaslužene pobede.

Treba napomenuti da je srpskog tenisera dobro služio prvi servis, koji mu je i obezbedio laganu pobedu.

U sledećem kolu Đoković će se sastati sa boljim iz meča Frensis Tijafo - Stefano Travalja.

III SET

6:2 - Novak 14. put uzastopno dobio Šardija i nije mu nikada dozvolio da mu uzme set.

5:2 - Poslednji trzaji Francuza

5:1 - Još gem do pobede

4:1 - Najduži gem do sada, ali Đoković ponovo izlazi kao pobednik i pravi još jedan brejk.

3:1 - Novak sve bliži drugoj rundi.

2:1 - Uspeo je Šardi da smani rezultat

2:0 - Ne staje Novak, siguran je ponovo na svoj servis i sve je bliži pobedi.

1:0 - Odmah i na startu trećeg seta Novak oduzima servis protivniku.

II SET

6:1 - Bez problema Đoković osvaja drugi set.

5:1 - Uspeo je Šardi da uzme gem u drugom setu

5:0 - Gem Novaka deli od osvajanja drugog seta

4:0 - Perfektan Đoković u drugom setu, ako nastavi ostaviće Francuza bez gema.

3:0 - Fantastična igra Srbina u drugom setu, potvrdio je brej i na pola puta je od osvajanja drugog seta.

2:0 - Kao i u prvom setu, Đoković odmah pravi brejk.

1:0 - Tamo gde je i stao nastavio je Đoković, perfektnim servisima dolazi do prvog gema u drugom setu.

I SET

6:3 - Novim brejkom do prvog seta. Odlična igra srpskog asa

5:3 - Perfektan Đoković na servisu. Na korak od osvajanja prvog seta, Francuz servira za opstanak.

4:3 - Ponovo je Novak imao šanse za brejk, ali se i ovoga puta izvukao Šardi.

4:2 - Rutinski gem za Đokovića, bez izgubljenog poena

3:2 - Imao je šansu Novak za drugi brejk, ali u tim momentima Francuz je dobro servirao i uzeo gem.

3:1 - Odigrali su perfektno obojica tenisera gemove na svoj servis.

2:0 - Srpski as je potvrdio brejk

1:0 - Novak je fantastično otvorio meč i odmah napravio brejk.