Šteta! Troicki nije mogao do preokreta! (VIDEO)

mogao je više

Roberto Bautista-Agut savladao je Viktora Troickog sa 2:1 (7:5, 6:7, 6:2)

Više od dva časa trajao je polufinalni okršaj Viktora Troickog i Roberta Bautiste-Aguta na turniru u Vinston-Selemu, a Španac je na kraju slavio plasman u finale. Roberto Bautista-Agut savladao je Viktora Troickog sa 2:1 (7:5, 6:7, 6:2) pa će se u finalu sastati sa boljim iz duela Džona Milmana i zemljaka Pabla Karena Buste.

Prvi set Španac je dobio zahvaljujući brejku koji je napravio u 12. gemu kada je uspeo da iskoriti drugu brejk loptu koliko mu je Viktor Troicki dozvolio u tom delu meča. Činilo se da će Bautista-Agut završiti posao mnogo ranije pošto je u drugom setu imao prednost od 5:0 ali je potom usledio veliki preokret našeg tenisera koji je kroz taj-brejk uspeo da se izbori za izjednačenje. Pitanje pobednika rešeno je u petom gemu trećeg seta kada Bautista-Agut pravi brejk nakon čega je Viktor izgubio volju za igrom i svojim greškama omogućio protivniku da lagano privede meč kraju.