PARISKI TRILER PRIPAO NOVAKU: Đoković od gotovog napravio veresiju, pa pokazao zašto je najbolji!
Novak Đoković, Foto: EPA/ YOAN VALAT

rg

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

Objavljeno: 22:42h

Novak Đoković se plasirao u finale Rolan Graosa, pošto je savladao Stefanosa Cicipasa posle pravog trilera u pet setova - 3:2 (6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1.)

Pred oko hiljadu gledalaca na "Filip Šatrijeu" smo gledali jedan veoma neizvestan i uzbudljiv meč, koji je mogao da se završi u tri seta, ali Đoković od gotovog napravio veresiju i došao do sitacije da se nađe u pottređenom položaju.

1 / 3 Foto: EPA/ YOAN VALAT

Ipak, Srbin je pokazao zašto je najveći, jer je u petom setu, na iskustvo, na kvalitet, prelomio meč u svoju korist i došao do plasmana u finale, gde ga čeka Rafael Nadal, koji je ranije u tri seta pobedio Dijega Švarcmana.

Prva dva seta Novak je prilino lako i rutinski dobio u svoju korist. Pomislili smo da će zavšiti sve u tri seta, imao je meč loptu pri rezutatu 5:4, ali je srpski teniser odigrao atipično loše, a Cicipas je to umeo da iskoristi, pa je duel odveo u četvrti set.

To je dalo dodatnu snagu grčkom teniseru, koji je zaigrao fenomenalno pa je osvojio i četvrti set. Samo dve brejk lopte je imao Cicipas u četvrtom setu i obe je uspeo da realizuje.

Mnogi su poverovali da će uslediti senzacija i da će Đoković biti poražen, ali šampion je pokazao zašto je najbolji!

6:1 - KRAAAJ! Pobeda Novaka Đokovića!

5:1 - Novi korak Đokovića ka pobedi!

4:1 - IDEMOOO!!! Novi brejk Đokovića, koji preuzima primat u poslenjem setu.

3:1 - Uspeo je Novak da odbrani brejk i dobrim korakom ide ka pobedi! Ajmo, Nole!

2:1 - KONAČNO!!!! Đoković napkon oduzima gem na servis rivala!!! Mučio se, mučio i na kraju uspeo!

1:1 - Đoković uzima lagano gem na svoj servis.

0:1 - Jednostavno, kao da Đoković ne može da napravi brejk, kada god stigne do šanse Cicipas odgovori na sjajan način. Serviraće Novak u sledećem gemu.

V SET

4:6 - 2/2! Samo dve brejk lopte je imao Cicipas i obe je uspeo da realizuje. Đoković je u problemu, pošto mladi Grk igra sjajan tenis.

4:5 - Neverovatno kako Cicipas igra na brejk lopte Đokovića. Toliko mirno, hrabi i staloženo, da je to prosto nemoguće.

4:4 - Prilično siguran gem Đokovića, koji dolazi do izjednačenja. Vreme je za brejk.

3:4 - Neverovatno kako Novak nije uspeo da napravi brejk. Imao je mnogo šansi, međutim, Cicipas je svaku brej loptu odigrao vanserijski i tako odbranio svoj servis gem.

3:3 - Gledamo izjednačen set, bez brejka.

2:2 - Novak je uspeo da se stabilizuje i veže dva gema. Nadamo se da će ponovo zaigrati kao na početku meča.

1:2 - VRAĆA NOVAK BREJK!

0:2 - BREJK!! Nije dobro... Novak je izubio gem na svoj servis.

0:1 - Težak gem na početku četvrtog seta dobija Cicipas. Mogao je Nole do brejka, ali mu Grk nije dopustio.

IV SET

5:7 - CICIPAS OSVAJA SET!

5:6 - Cicipas se očigledno uzdigao nakon brejka, tako da nastavlja u istom ritmu.

5:5 - Šteta, šteta, šteta... Cicipas dolazi do izjednačenja u trećem setu. Novak nije iskoristio meč loptu, dok je Cicpas uspeo, da nakon 11 brejk lopti, dođe do brejka.

5:4 - IDEMOOOO!!!! Posle 36 minuta igre u trećem setu, Đoković dolazi do brejka!!! Kakva igra Novaka!

4:4 - Nema Đoković problema sa servisom, tako da dolazi do izjednačenja.

3:4 - Đoković nije imao ni mogućnosti za brejk u ovom gemu. Cicipas nastavlja sa dobrim servisom.

3:3 - Istom merom uzvraća Novak.

2:3 - Cicipas sa nulom osvaja gem.

2:2 - Novak bez problema dobija ovaj gem i dolazi do izjednačenja.

1:2 -Cicipas je siguran za sada na svoj servis.

1:1 - Đoković je spasao čak osam brejk lopti i pokazao neverovatnu mentalnu snagu.

0:1 - Cicipas dobro otvara treći set. Novak je na servisu u sledećem gemu.

III SET

6:2 - Lagano, rutinski i šampionski Đoković dolazi do drugog seta!

5:2 - Neustrašivi Novak i dalje nema nameru da stane, dolazi do novog brejka i nalazi se na korak od osvajanja drugog seta.

4:2 - Nastavlja Đoković u istom rimu i vezuje treći gem zaredom!

3:2 - Kakav brejk Novaka!!! Uspeo je da se vrati posle 40:0 i da oduzme gem Grku!

2:2 - Srbin dolazi do gema na svoj servis.

1:2 - Cicipas nastavlja da bude siguran na svoj servis gem. Nole strpljivo čeka šansu.

1:1 - Uz mnogo muke Đoković je stigao do izjednačenja.

0:1 - Cicipas dolazi do prvog gema u drugom setu.

II SET

6:2 - Odličan prvi set za Srbina, imao je malo problema u ovom gemu, ali je došao do vođstva u setovima! Bravo, Nole!

5:2 - Bilo je teško, ali je Đoković sve izdržao i odbranio brejk. Sada se nalazi na gem od osvajanja prvog seta.

4:2 - Nakon 24 minuta igre, Novak ima prednost brejka, a Cicipas dolazi do drugog gema na meču.

4:1 - Srpski teniser zadržava prednost brejka.

3:1 - Cicipas prekida seriju Novaka i dolazi do prvog gema na meču.

3:0 - Novak je uspeo da odbrani brejk i nastavlja da igra u pravom ritmu.

2:0 - BREJK! Novakovih pet vinera za brejk na samom početku meča! Ovo je trebalo srpskom teniseru.

1:0 - Počelo je sa tri brejk lopte za Cicipasa, ali je Novak ponovo pokazao kakav je igač i zašto je najbolji na svetu. Na kraju, je fantastičnim poenom osvojio prvi gem na svoj servis.

18:39 - Meč je počeo!

18:48 - Đoković je dobio rivala u polufinalu Rolan Garosa.

18:25 - Nadal se nalazi na korak od plasmana u finale, pošto vodi sa 2:0 u setovima i 4.2 u trećem, tako da je svima jasno ko će biti poslednja prepreka Novakum ukoliko pobedi Cicipasa.