NOVAK OSVOJIO I DUBAI: Srbin slomio Cicipasa i potvrdio da je kralj svetskog tenisa!
Novak Đoković, Foto: EPA/Ali Haider

finale dubai

Sva dešavanja sa meča pratili ste na našem portalu

Objavljeno: 17:46h

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je titulu na turniru u Dubaiju, pošto je u finalu pobedio šestog tenisera sveta Stefanosa Cicipasa iz Grčke posle dva seta, 6:3, 6:4.

Prvi teniser sveta pobedio je posle sat i 18 minuta.

Teniseri su u prvom setu osvajali gemove na svoj servis sve do osmog, kada je Đoković napravio brejk i poveo u meču.

Srpski teniser je u petom gemu drugog seta napravio brejk i poveo sa 3:2, ali je Cicipas odmah vratio brejk i izjednačio. Đoković je u devetom gemu ponovo oduzeo servis protivniku i osvojio petu titulu na turniru u Dubaiju.

Djoković ima 79 titula u karijeri.

Sva dešavanja sa meča pratili ste na našem portalu!

II SET

6:4 - GOTOVO JEEEEEEEEE!!!!! Novak osvaja svoju petu titulu u Dubaiju!

5:4 - Novi Brejk za Noleta! Samo još jedan korak je ostao!

3:4 - Potvrđuje brejk Grk...

3:3 - Odigrao je Cicpas hrabro i efikasno i podigao je publiku na noge vrativši brejk!

3:2 - Evo brejka!!! Monstrouzan gem za Novaka! Sada je sve lakše!

1:2 - Istom merom uzvrađa Cicipas.

1:1 - Đoković dolazi do gema na dominantan način.

0:1 - Grčki teniser dolazi do gema u drugom setu.

I SET

6:3 - Na divan način Nole dolazi do prvog seta. Veoma čudan set, Srbin nema bolju statistiku od Cicipasa, ali je kad je bilo najbitnije uzimao je poene.

5:3 - BREJK! Spektakularnim poenom Novak dolazi do brejka! Fenomenalno, čudesan bekhend.

4:3 - Veoma siguran servis gem za Đokovića.

3:3 - Moramo priznati da se nismo nadali ovakom nivou tenisa, prilično loš meč gledamo do sada. Cicpas uspeva da dođe do izjednačenja.

3:2 - Imao je problema u ovom gemu Novak, Cicipas je došao do brejk lopte, ali je Đoković uspeo da uzme gem.

2:2 - Izjednačenje! Cicpas je uspeo da osvoji gem na svoj servis.

2:1 - Đoković dolazi do novog gema na svoj servis. Počelo je prilično tvrdo i sa dosta grešaka na obe strane.

1:1 - Cicpas dolazi do izjednačenja veoma lako, nije bilo prilike za brejk Novaka.

1:0 - Đoković je uz male probleme stigao do prvog gema na meču. Biće ovo zanimljiv duel.

16:11 - Meč je počeo.