NISU TO ASOVI, TO SU MUNJE I GROMOVI: Đokovićev sledeći protivnik izbombardovao Čilića sa 35 asova!
Miloš Raonić, Foto: EPA/Michael Dodge

Australijan open 2020

Raonić je čini se spremniji nego ikad

Objavljeno: 09:49h

Novak Đoković je bez izgubljenog seta stigao do četvrtfinala Australijan opena, ali tamo će ga očigledno čekati najteža prepreka koju je imao do sada u vidu kanadskog bombardera Miloša Raonića.

Kanađanin crnogorskog porekla je izbacio u osmini finala Marina Čilića 6:4, 6:3, 7:5 posle dva sata i 17 minuta igre.

Oba tenisera pružila su izjednačenu igru u prvom setu, te je Raonić do brejka i seta stigao tek u desetom gemu.

S 3:0 poveo je Kanađanin u drugom setu. Iako je konsolidovao svoju igru, Čilić nije uspeo da se rezutatski vrati u set, te je Raonić posle prve set lopte vodio s 2:0 u setovima.

Treći deo igre doneo je znatno veću neizvesnost. Posle velike borbe, Raonić je uspeo da u 11. gemu oduzme servis svom rivalu, a potom sigurnim servisom obezbedi meč lopt, koju je iskoristio i slavio s 3:0.

Nema sumnje da Novak mora da obrati posebnu pažnju, jer se Raonić vratio na teren posle dužeg odsustva zbog povrede i čini se da je spremniji nego ikada, a uz to servisi su mu sada još bolji.

1 / 8 Foto: EPA/Rob Prezioso

Uostalom najbolje o svemu tome govori da je imao čak 35 asova na ovom meču, a da je bio na 73% ubačenih prvih servisa i dozvolio je tek 4 brejk lopte protivniku, koji to nije iskoristio.

Dakle, protiv njega će morati da se koristi i najmanja šansa.