Troicki od sjaja do očaja i nazad: Srbin u osmini finala Barselone!

Namučio ga nepoznati Mađar

Srpski teniser će se za mesto u četvrtfinalu boriti sa Fonjinijem
Objavljeno: 16:38h

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala turnira u Barseloni, pošto je danas u drugom kolu pobedio Martona Fučoviča u tri seta - 6:4, 1:6 i 6:0. U njihovom prvom međusobnom duelu srpski teniser je do trijumfa došao posle sat i 50 minuta igre. Osmi nosilac na turnir, do prvog brejka na meču došao je već u prvom servis gemu rivala, da bi Fučovič uzvratio istom merom kada je srpski servirao za vođstvo od 1:0 pri rezultatu 5:3.

Reuters
Ipak, Troicki je novi brejk napravio već u narednom gemu, pa je posle 50 minuta igre poveo s 1:0 u setovima. Drugi set je Mađar, 212. teniser na ATP rang listi, dobio s 6:1, a pritom je triput oduzeo servis rivalu. Troicki je u odlčujućem setu lako i brzo dolazi do brejkova, pa je na kraju trijumfovao i izborio plasman u osminu finala turnira u Barseloni, gde će se sastati sa Italijanom Fabijom Fonjinijem. (Espreso.co.rs / Beta)