FEDERER SRUŠIO UPORNOG JAPANCA: U polufinalu će igrati sa Nadalom u novom teniskom klasiku!
Rodžer Federer, Foto: AP/Ben Curtis

VIMBLDON 2019.

Pobeda je Federeru donela 13. polufinale u Londonu i 100. pobedu na Vimbldonu

Objavljeno: 20:06h

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u polufinale Vimbldona pošto je u četvrtfinalu pobedio Japanca Keija Nišikorija sa 3:1, po setovima 4:6, 6:1, 6:4, 6:4.

To je bio osmi Federerov trijumf protiv japanskog tenisera. Pobeda je Federeru donela 13. polufinale u Londonu i 100. pobedu na Vimbldonu.

Nije počeo dobro Švajcarac duel sa Nišikorijem, jer je već na početku izgubio servis i tokom celog prvog seta se mučio prilikom servisa što je Japancu donelo još četiri brejk lopte. U prvom setu, Federer je pripretio samo u šestom gemu kada je izjednačio na 40:40, a zatim i poveo, ali je ipak Nišikori osvojio prvi deo igre. To kao da je razljutilo švajcarskog tenisera pa je u drugom setu održao pravi teniski čas Nišikoriju, napravio dva brejka i izjednačio u setovima.

U trećem setu je viđeno malo više borbe. Poveo je Federer sa 5:3, ali je sjajni ritern doneo Nišikoriju brejk loptu. Međutim, nije uspeo da je iskoristi pa je Švajcarac osvoji set sa 6:4 i poveo sa 2:1. Istim rezultatom završen je i četvrti period. Pri rezultatu 4:4, švajcarski teniser je napravio brejk. Pre toga, Japanac je spasio čak pet brejk lopti, ali nije izdržao pritisak pa je morao da pukne što je donelo Federeru vođstvo od 5:4 i siguran servis za pobedu.

U polufinalu, Federer će igrati protiv Rafaela Nadala koji je u četvrtfinalu bio bolji od Sema Kverija sa 3:0, po setovima 7:5, 6:2, 6:2.

Amerikanac je pokazao zube drugom igraču sveta samo u prvom setu kada je uspeo da vrati jedan brejk Špancu. Međutim, tada se razgoropadio Nadal, napravio još jedan brejk, uspeo da spasi tri brejk lopte i povede sa 1:0 u setovima.

U drugom setu, Nadal je napravio brejk u trećem i sedmom gemu i rešio taj set sa 6:2. Za konačnu pobedu, španskom teniseru je bilo potrebno dva brejka i u trećem setu koji je osvojio sa 6:2.