OD OČAJA DO SJAJA: Đoković štucao, pa razbio Mađara za plasman u četvrtfinale Dohe!
Novak Đoković, srpski teniser, Foto: Reuters

2. kolo atp dohe

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 17:44h

Novak Đoković je posle izgubljenog prvog seta uspeo da se vrati na pobednički kolosek i savlada odličnog Martona Fučoviča i tako se plasira u četvrtfinale turnira u Dohi - 2:1 (4:6, 6:4, 6:1).

Mađarski teniser je rival Novaka Đokovića
Mađarski teniser je rival Novaka Đokovića foto: AP

U prva dva seta Fučovič je bio zaista sjajan, u nekim momentima odigrao je čak i bolje od Novaka i zasluženo osvojio prvi set.

Mađar je izvanredno servirao i igrao sa osnovne linije, dok je najbolji teniser sveta bio na neočekivanom nivou.

Dvadeset gemova je trebalo Novaku da dođe do prve brejk lopte. Na 5:4 u drugom setu iskorstio je nešto lošiji servis Fučovića i došao do zlatna vrednog brejka.

Posle toga Nole je ušao u svoj šampionski karakter i jednostavno je pregazio Fučoviča u trećem setu.

Bolji iz ovog meča igraće sa pobednikom susreta Andrej Rubljov - Nikoloz Basilašvili.

Uskoro opširnije...

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog"...

6:1 - Pobeda Novaka!

5:1 - Novak je pred plasmanom u četvrtfinale.

4:1 - Posle šest vezanih izubljenih gemova Fučovič uspeva da smanji prednost.

4:0 - NOVI BREJK NOVAKA! Dominacija Đokovića u trećem setu!

3:0 - Lagano je sačuvao brejk!

2:0 - BREJK NOLETA! Tako to rade veliki šampioni!

1:0 - Dobrim servisima Novak je otvorio treći seti i osvojio gem.

6:4 - KRAJ DRUGOG SETA: Uspeo je Novak da dođe do izjednačenja, nije to bila njegova igra, ali je Đoković uspeo da pokaže šampionski karakter. Ovo je bio prvi gem u kom je Novak došao do brejk lopte i to je iskorstio.

5:4 - Đoković uzima gem.

4:4 - Izvanredno servira Mađar, koji uzima rutinski osvaja gem.

4:3 - Dobro servira Novak i uzima novi gem.

3:3 - Ne uspeva Novak da napravi brejk.

3:2 - Uz dosta muke Đoković uzima gem, ali poslednji poen srpskog tenisra bio je maestralan.

2:2 - Odično igra Mađar, koji i dalje nije izgubio gem na svoj servis.

2:1 - Uzima Novak gem bez većih problema.

1:1 - Uz dosta muke, Fučovič je uspeo da sačuva svoj servis. Imao je Nole i 15:30.

1:0 - Nole je odlično otvorio drugi set, odmah odbranivši svoj servis, ali Mađar deluje više nego "nabrijano".

4:6 - KRAJ PRVOG SETA! Vodi Mađar sa 1:0 u setovima, bez izgubljenog poena osvojio je poslednji gem.

4:5 - Gubi Novak! Prvi brejk na meču, nije ovo najbolji dan za srpskog tenisera, koji sada servira za ostanak u prvom setu! Spasio je Novak dve brejk lopte na sjajan način, ali ga je pad koncentracije koštao vrlo bitnog gema.

4:4 - I dalje bez brejk lopte, Fučovič uzima bez puno problema servis gem.

4:3 - Novak uzima gem bez izgubljenog poena.

3:3 - Odličan prvi servis omogućava Mađaru da drži priključak.