GLADIJATOR NOVAK POBEDNIK EPSKOG SPEKTAKLA U PARIZU: Đoković slomio Federera posle 3 sata za finale Mastersa!
Novak Đoković je pobedio Rodžera Federera u polufinalu Mastersa u Parizu, Foto: Reuters

ATP Pariz

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 19:53h

Gotovo! Novak Đoković je u finalu Mastersa u Parizu! U epskom spektaklu koji je odigrao sa Rodžerom Federerom, Srbin je slavio u tri seta 7:6, 5:7, 7:6 posle nešto više od 3 sata borbe.

Uhhhh, kakav je ovo bio teniski meč, ako ne najbolji onda sigurno jedan od tri najbolja međusobna duela koje su odigrali dugogodišnji rivali za najveće trofeje u "belom sportu", a neki bi možda rekli i dva najbolja tenisera u istoriji.

Od prvog poena na meču drama na terenu je bila konstantna, naboj, tenzija, fenomenalni potezi od kojih zastaje dah, upornost i borbenost i jednog i drugog... Ma sve ono što ljubitelji tenisa vole da vide u ovakvim susretima.

Na kraju krajeva o tome svedoči i rezultat po setovima i vreme trajanja meča.

Bukvalno su najmanje nijanse odlučivale kome će pripasti neki poen, gem, a na kraju i set i meč.

Srbin je iskoristio minimalnu grešku protivnika u taj-brejku prvog seta da dođe do vođstva, a isto je uradio i Švajcarac u samom finišu drugog seta da dođe do izjednačenja.

I onda je uzbuđenje dostiglo vrhunac u odlučujućem trećem setu i sve je kulminiralo u poslednjih nekoliko gemova.

Novak se sjajno borio sa pritiskom, dva puta je morao da servira za ostanak na turniru i oba puta je to odradio maestralno da bi taj-brejk dobio, rekli bismo, rutinski i stigao do 25. pobede u međusobnim okršajima sa legendarnim Švajcarcem.

Protivnik Đokoviću u meču za trofej u Parizu biće iznenađujuće Karen Hačanov koji je slavio nad Dominikom Timom u drugom polufinalu.

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u "lajv blogu" na Espresu.

7:6 - GOTOVO JE! Đoković osvaja treći set u taj-brejku 7:3 i time pobeđuje u meču i plasira se u finale.

6:6 - Novak nije popustio! Taj-brejk će odlučiti pobednika meča.

5:6 - Opet će sav pritisak biti na Novaku Đokoviću koji će morati da servira za ostanak na turniru.

5:5 - Sa nulom stiće Novak do izjednačenja.

4:5 - Ma da li je moguće?! Đoković je stigao do dve vezane brejk lopte i na obe je Federer odservirao vrhunski i spasio se sa ivice. Ovo je neverovatno. I srpski as se iznervirao i bacio reket zbog čega ga je opomenuo sudija.

4:4 - Savršen gem za Đokovića koji je odservirao tri asa.

3:4 - Federer preciznim servisima i 15. asom na meču stiže do novog gema.

3:3 - Opet je Novak izgubio prvi poen u gemu na svoj servis, ali osvojio naredna četiri i stigao do poravnanja.

2:3 - Prešli smo dva i po sata borbe, a i dalje nema ni naznaka ko će trijumfovati na kraju. Federer odlično igra u ovim trenucima.

2:2 - Gotovo preslikan gem kao i prethodni na servis srpskog tenisera.

1:2 - Bez izgubljenog gema sada Federer stiže do novog vođstva u odlučujućem setu.

1:1 - Mali problemi za Đokovića na njegov servis, ali lako izlazi sa njima na kraj i stiže do izjednačenja.

0:1 - Razljutio je onako izgubljeni set Novaka koji je odmah krenuo žestoko u prvom gemu trećeg seta. Stavio je Švajcarca na muke i došao do dve brejk lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi.

II SET

5:7 - Rodžer Federer potpuno neočekivano osvaja drugi set! Švajcarac je posle nekoliko gemova na servis Đokovića u kojima nije uspeo da osvoji ni poen, sada vrlo lako osvojio četiri u nizu i domogao se izjednačenja u setovima.

5:6 - Uh kakva šteta, stigao je Đoković do brejk lopte u ovom gemu, ali je nije iskoristio, pa Federer osigurava makar taj-brejk i u ovom setu.

5:5 - švajcarac je uspeo da uzme prvi poen na Đokovićev servis, ali to je bilo sve što je mogao.

4:5 - Federer stiže do novog gema na svoj servis i sada je pritisak na Novaku koji mora da servira za opstanak u drugom setu.

4:4 - U poslednja tri gema na Đokovićev servis Federer nije uspeo da osvoji ni poen.

3:4 - Gem za Federera!

3:3 - Opet Srbin siguran na svom servisu. Za sada nijedan teniser ne dozvoljava protivniku ni da mu zapreti.

2:3 - Uzvraća švajcarski teniser istom merom Srbinu. A vi pogledajte kako fanovi opisuju ovaj meč na Tviteru.

2:2 - Bez izgubljenog poena Đoković stiže do izjednačenja.

1:2 - Švajcarac uzima gem na svoj servis. Ne odstupaju ni jedan, ni drugi, ni za pedalj. Pravi lavovski okršaj u prepunoj dvorani "Bersi".

1:1 - Ajmo Jovo nanovo, mogla bi se iskoristiti i na startu ovog drugog seta ona srpska narodna izreka. Sada je Novak bio suočen sa brejk loptom na svom servisu, ali se izvukao i izjednačio. Rekli bismo da za sada situacija na terenu preslikana kao iz prvog seta.

0:1 - Propustio je Đoković sada priliku da odmah na startu drugog seta oduzme servis protivniku.

Pogledajte impresivnu statistiku dvojice igrača u prvom setu koji je pripao srpskom teniseru.

I SET

7:6 - I osvaja prvi set Novak Đoković! Sve ono što smo gledali tokom prvih 12 gemova meča, videli smo i u 13. Neverovatna borba dvojice vrhunskih asova, možda i najboljih u istoriji ovog sporta, dostigla je vrhunac u taj-brejku.

Prvi je do mini brejka stigao Švajcarac, ali je brzo uzvratio Srbin i od tada je svaki bio siguran na svojim servis poenima, da bi se na rezultatu 6:5 Novak suočio sa set loptom koju je spasio i potom svoju prvu priliku za sovajanje prvog seta iskoristio. Taj-brejk 8:6.

6:6 - I taj-brejk će odlučiti kome će pripasti prvi set.

6:5 - Novak podiže svoj nivo igre kako smo prišli završnici prvog seta.

5:5 - Federer ekspresni stiže do izjednačenja, bez izgubljenog poena osvojio je gem na svoj servis. Pritisak je sada na Novaku.

5:4 - Nešto lakše osvojen gem za prvog igrača na ATP listi i pritisak je prebačen na Federera.

4:4 - Auuuu, kakav atomski tenis! Novak ima za čime da žali u ovom gemu koji će se prepričavati narednih dana. Čak 4 brejk lopte je imao srpski teniser u gemu koji je trajao preko 10 minuta.

4:3 - Prvi lak gem za Đokovića koji je dobio tek za nešto više od minut. Bilo mu je potrebno ovo.

3:3 - Odlično odserviran gem za Federera.

3:2 - Opet velika borba na servis novog najboljeg igrača sveta. Bio je Novak u nezgodnoj situaciji na 0:30 za Federera, ali se izdigao još jednom i sa nekoliko vinera stigao do novog gema.

2:2 - Prvi lak gem koji jedan teniser osvaja u meču. Federer poravnava rezultat.

2:1 - Zaista fantastičan tenis obojice igrača od prvog poena. U ovom gemu na Đokovićev servis smo gledali i najdužu razmenu udaraca, a Srbin forhendom stiže do novog gema.

1:1 - Sada Đoković uzvraća na isti način. Stigao je do nekoliko izjednačenja na servis Federera, čak i do brejk lopte, ali se Švajcarac izvukao.

1:0 - Uz mnogo muke Novak osvaja prvi gem u meču na svoj servis. Već od prvog poena je jasno kakva nas borba očekuje.