Vimbldon 8. dan (žene):Poznati parovi polufinala! Vilijams-Geres, Ostapenko-Kleber!

Vimbldon 2018

Letonka će u borbi za finale igrati protiv nekadašnje prve teniserke sveta Nemice Anđelike Kerber.

Letonska teniserka Jelena Ostapenko plasirala se danas u polufinale Vimbldona, gde će za protivnicu imati Nemicu Anđeliku Kerber.

Ostapenko je posle sat i 23 minuta igre pobedila Slovakinju Dominiku Cibulkovu sa 7:5 i 6:4, u oba seta napravivši po brejk u prelomnim trenucima, 11. gemu, odnosno petom drugog seta.

Ona je do svog prvog polufinala na trećem grend slemu u sezoni došla posle velike borbe sa Ciblukovom, 33. teniserkom na WTA rang-listi.

Kerberova je u četvrtfinalu pobedila Ruskinju Dariju Kasatkinju sa 6:3 i 7:5 posle 90 minuta igre. Ona je na sličan način kao njena rivalka došla do trijumfa.

U prvom setu je dvaput pravila brejk, u drugom i osmom gemu, dok je Kasatkina samo pri rezultatu 4:2 uspela da oduzme servis rivalki.

Drugi set bio je uzbudljiviji, ali manjeg kvaliteta, viđeno je sedam brejkova, od čega je Kerber načinila četiri i tako izborila plasman u polufinale Vimbldona.

Američka teniserka Serena Vilijams, takođe se danas plasirala u polufinale londonskog Vimbldona, pošto je pobedila Italijanku Kamilu Đorđi posle tri seta, 3:6, 6:3, 6:4.

Sedmostruka šampionka trećeg grend slem turnira u sezoni danas je izgubila prvi set na turniru od 52. igračice sveta.

Vilijams, 181. teniserka sveta, pobedila je posle sat i 43 minuta. Ona do sada na turniru nije igrala protiv teniserke iz prvih 40 na WTA listi.

Vilijams će u svom 11. polufinalu na Vimbldonu igrati protiv 13. teniserke sveta Julije Gerges iz Nemačke.

Gerges je pobedila Holanđanku Kiki Bertens sa 3:6, 7:5, 6:1.

BONUS VIDEO: Novinari Espresa u epizodi "Valjati se kao Nejmar"