ĐOKOVIĆ U ČETVRTFINALU: Novak ubedljiv protiv Kačanova! (FOTO)

vimbldon, 2018.

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz lajv-blog.

Objavljeno: 23:20h

Novak Đoković je u četvrtfinalu Vimbldona!

Karen Kačanov nije uspeo da bude teži protivnik srpskom teniseru koji ga je u tri seta poslao kući - 3:0 (6:4, 6:2, 6:3)

Ovo je bio prvi međusobni meč ova dva tenisera na ATP turu, a Novak će u četvrtfinalu na megdan Kei Nišikoriju koji je savladao Ernesta Gulbisa.

U eventualnom polufinalu Nadal bi mogao da bude protivnik najboljem srpskom teniseru.

III set:

6:2 - Kraj! Novak je u četvrtfinalu Vimbldona!

5:2 - Gem do pobede!

4:2 - Da! Bravo Novače! Na dva gema od četvrtfinala!

3:2 - Evo ga! Novak dolazi do veoma bitnog gema. Može li da veže dva vezana?

2:2 - Ruski teniser ide na sve ili ništa!

2:1 - Sada rezutlatska klackalica na Vimbldonu, Novak ima prednost.

1:1 - Kačanov se ne predaje tako lako i odmah uzvraća!

1:0 - Dobar početak možda i poslednjeg seta na meču!

6:2 - Đoković osvaja i drugi set! Odlična igra srpskog tenisera!

5:2 - Kačanov servira za ostanak u setu, Novak je na korak od drugog osvojenog večeras

4:2 - Ne da se Kačanov i dalje, Novak na sve načine pokušava da slomi ruskog tenisera i dođe do prednosti od 2:0

4:1 - Vraća se Novak u stilu! Dva gema do osvajanja i drugog seta.

3:1 - Dolazi Kačanov do prvog gema u drugom setu!

3:0 - Lagan posao na početku drugog seta, tri gema prednosti za Đokovića!

2:0 - Brejk! Đoković je ušao u seriju!

1:0 - Nastavlja Novak u istom stilu! Prvi gem u drugom setu uzima srpski teniser.

II set:

6:4 - Osvaja Novak prvi set!

5:4 - Gem do prvog seta za Srbina!

4:4 - Loše! Novak Đoković je dozvolio protivniku da dođe do egala i uvede meč u neizvesnost!

4:3 - Ne uspeva Novak da održi konstantnost! Novi brejk i Kačanov se vratio u meč!

4:2 - Evo ga! Ponovo brejk za srpskog tenisera! Sada se već lakše diše!

3:2 - Dolazi Novak i do trećeg gema! Možda je vreme za novi brejk?!

2:2 - Gem i za Kačanova, nerešeno posle četiri gema u prvom setu!

2:1 - Preokreće Đoković! Gem prednosti za srpskog tenisera!

1:1 - Ekspresno se vraća Novak u meč! Sada on uzima brejk i izjednačuje rezultat.

0:1 - Počelo je loše! Kačanov pravi brejk na startu i vodi sa 1:0

19:40 - Anderson je savladao Monfisa rezultatom 3:1 i sada bi Novak trebao da izađe na teren.

18:45 - Duel Monfisa i Andersona se prilično odužio tako da postoji opasnost da Novak zbog mraka igra meč u dva dana, a to će se ponoviti i četvrti put zaredom na Vimbldonu

18:00 - Duel i dalje nije počeo, a očekuje se da izađu na teren oko 19 časova.

17:30 - Meč će početi oko 18:05.