NOVAK OSTAO BEZ TROFEJA: Đoković poklonio Čiliću pobedu i pehar u Kvinsu! (FOTO)

ATP Kvins

Sva dešavanja sa ovog meča ste pratili uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 19:58h

Novak Đoković je i dalje bez titule u 2018. godini! Kakav meč i kakav poraz srpskog tenisera u finalu Kvinsa od Marina Čilića 5:7, 7:6, 6:3.

Hrvatski teniser je napravio preokret u susretu i sa ivice poraza i spašene meč lopte stigao do novog pehara na ovom turniru.

Novak Đoković i Marin Čilić
Novak Đoković i Marin Čilić foto: EPA/Neil Hall

Sve je išlo na ruku srpskom teniseru od početka meča. Igrao je sjajno, sigurno na svojim servisima, bio je pribran u teškim situacijama i dovoljno agresivan što mu je i donelo osvajanje prvog seta.

Sve je išlo u pravom smeru do te kobne promene strana u taj-brejku drugog seta, iako je prethodno na servis Čilića u 10. gemu drugog seta propustio meč-loptu.

I onda pri vođstvu našeg tenisera 4:1 u taj-brejku počinje neobjašnjivi pad u igri, od preostalih odigranih 7 poena, naš teniser je izgubio 6 i izgubio set.

Novak Đoković i dalje ne zna za titulu već godinu dana
Novak Đoković i dalje ne zna za titulu već godinu dana foto: EPA/Neil Hall

To je promenilo i odnos snaga na terenu, jer je Hrvat postao samouvereniji, sigurniji u svoje udarce, dok se iz gema u gem, gubila sigurnost Đokovića koja je bila prisutna od početka meča.

I onda dolazimo do tog kobnog 8. gema u meču na servis našeg tenisera. Izvršio je najveći pritisak Čilić na servis Srbina, Novak je konstantno morao da juri zaostatak, a nije ga izvadio ni jedan perfektan servis na prvu brejk loptu. Kada je došlo do druge, 6. teniser planete je znao šta mu je činiti i drugu šansu nije propustio.

Sve je bilo gotovo tada.

Sva dešavanja sa ovog meča ste pratili uz naš "lajv-blog".

3:6 - Kraj! Bez izgubljenog poena u gemu Čilić stiže do pobede i odbrane titule na Kvinsu!

Novak Đoković je odlično krenuo, a onda neočekivano pao
Novak Đoković je odlično krenuo, a onda neočekivano pao foto: EPA/Neil Hall

3:5 - BREJK! Marin Čilić koristi šansu i serviraće za meč i trofej, a mora se priznati da je Novak u ovom gemu bio oštećen. Njegov čist servis na liniju je sudija okarakterisao kao aut.

3:4 - Evo sada i malo veće borbe na servis Čilića, ali Hrvat ništa ne prepušta slučaju!

Marin Čilić je odbranio titulu u Kvinsu
Marin Čilić je odbranio titulu u Kvinsu foto: EPA/Neil Hall

3:3 - Borba sada na gem Novaka Đokovića, morao je i da se ponovi poen, ali naš as ipak stiže do izjednačenja.

2:3 - Bez izgubljenog poena osvaja ovaj gem Čilić.

2:2 - Bilo je gusto sada. Čilić je imao "đus" posle greške Đokovića, ali naš as sa dva dobra servisa sprečava komplikacije u ovom gemu na svoj servis.

1:2 - Hrvat je samouveren, siguran u svoje udarce i to se vidi na terenu, a odražava se i u rezultatu.

1:1 - Dobro je! To je ono što je sada bilo potrebno Đokoviću nakon onako izgubljenog drugog seta. Jedan gem bez problema.

0:1 - Očekivano sada Čilić pun samopouzdanja uzima prvi gem u trećem setu na svoj servis. Sada se čeka odgovor Đokovića koji mora biti odlučan.

II SET

6:7 - Novak Đoković je maltene poklonio sada set Hrvatu! Igraće se treći set, jer je srpski teniser u taj-brejku ispustio vođstvo od 4:1, i izgubio 6 od preostalih 7 poena-

Marin Čilić pravi preokret u taj-brejku i izjednačava u setovima
Marin Čilić pravi preokret u taj-brejku i izjednačava u setovima foto: EPA/Neil Hall

6:6 - Gledaćemo taj-brejk u drugom setu!

6:5 - Igrao se sada Đoković malo kada je stigao do 40:0, pa je prepustio dva poena protivniku, ali se na kraju spasio i opet prebacio pritisak na protivnika.

5:5 - Ispustio je sada Đoković meč loptu koju je dobio ili bolje reći Čilić sjajnim servisima se vadi iz neugodne situacije.

Novak Đoković je propustio prvu meč loptu
Novak Đoković je propustio prvu meč loptu foto: EPA/Neil Hall

5:4 - Novi odličan gem za Đokovića koji je suvereno osvojen, te je sada prebačen pritisak na Čilića koji servira za opstanak u meču.

4:4 - Ni Čilić nije loš u ovim trenucima, dobra igra i stiže do izjednačenja.

Novak Đoković je fokusiran i odlično servira
Novak Đoković je fokusiran i odlično servira foto: Reuters

4:3 - Odlični servisi Đokovića koje potom prenosi i na odlične udarce, te stiže do novog gema i vođstva.

3:3 - Stabilizovao je svoju igru i sebe Čilić u ovim trenucima, tako da sada i on lako dolazi do izjednačenja u gemovima.

Marin Čilić je sada stabilizovao svoju igru
Marin Čilić je sada stabilizovao svoju igru foto: Reuters

3:2 - Samo tako nastavi Nole! Novi gem na svoj servis dobijen sa 0.

2:2 - Greška sada linijskog, ali i glavnog sudije Lajanija, koji su čistu loptu Đokovića na liniju proglasili za aut, a naš as nije tražio "oko sokolovo", pa je ostao i bez poena i bez gema.

Novak Đoković odlično igra
Novak Đoković odlično igra foto: EPA/Neil Hall

2:1 - Nema nikakvih problema za Novaka kada servira, još jedan gem bez izgubljenog poena.

1:1 - Šteta sada za našeg asa! Imao je brejk loptu posle dve katastrofalne greške Čilića, ali nije iskoristio njegovo poljuljano samopouzdanje.

1:0 - Uzima sigurnom igrom i prvi gem u drugom setu srpski teniser.

I SET

7:5 - Osvaja Đoković prvi set!

6:5 - Novi gem Novaka.

5:5 - Čilić je ostao u meču.

5:4 - Uspeva Novak ponovo da dođe do gema.

4:4 - Čilić i Đoković su odigrali 15 mečeva, samo jedan uspeo Hrvat da pretvori u svoju korist.

4:3 - Dobro igra Đoković, osvaja novi gem.

3:3 - Vraća Čilić.

3:2 - Koristi Novak svoj servis gem.

2:2 - Servisi su ono što krasi oba tenisera u dosadašnjem delu susreta.

2:1 - Bez brejka u početnom delu meča. Nole vodi.

1:1 - Izjednačio je Čilić.

1:0 - Đoković je lepo krenuo i poveo protiv Čilića!

15:45 - Susret je počeo.