FEDERER U POLUFINALU: Zverev se borio kao tigar, ali se ne smeju propuštati šanse protiv starog lava!

Borba od dva sata

Švajcarac je imao padove u igri, ali je bio najbolji kada je trebalo

Objavljeno: 10:20h

Rodžer Federer je izborio plasman u polufinale završnog Mastersa sezone u Londonu i ujedno sprečio Aleksandra Zvereva da učini istu stvar.

Lavovska borba viđena je između legendarnog švajcarca i mlade snage tenisa koja tek dolazi, a okončana je posle dva sata i 15 minuta igre, i tri odigrana seta u "O2 areni".

Radovao se na kraju iskusniji i prekaljeniji drugi teniser planete 7:6, 5:7, 6:1 obezbedivši mesto među četvoricom najboljih na poslednjem najvažnijem turniru u godini.

Koliko je iskustvo važno u ovakvim mečevima mogli smo da vidimo već na startu meča, kada je mladi Nemac propustio tri prilike za brejk, a onda izgubio set u taj-brejku, iako je vodio 4:0.

Uspeo je da se povrati i oporavi u drugom setu i svoj potencijal dokazuje tako što se vraća iz brejka minusa i izjednačuje.

Međutim, u odlučujućem setu doživljava totalni debakl, skroz neočekivano. Federer je digao svoju igru na najviši mogući nivo i ređao gemove i poene jedan za drugim i slavio na kraju.

U prvom meču dana ove grupe Džek Sok je slavio protiv Marina Čilića.

BONUS VIDEO: Vanja Marinković posle poraza od Albe