Spektakl
PARA VRTI GDE BURGIJA NEĆE! Đoković - Sabalenka, Alkaraz - Serena Vilijams... Evo koliko će zaraditi na US openu!
Čak je i interesovanje publike ogromno - ulaznice se prodaju po cenama od 39 pa sve do 500 dolara.
US open godine sprema pravi teniski spektakl, a turnir mešovitih parova privukao je pažnju kakva se retko viđa. Organizatori su ponudili ogromne honorare, čak 500.000 dolara po igraču kako bi na teren doveli najveća imena svetskog tenisa. Za sada im to i te kako uspeva, jer su učešće prijavile brojne teniske zvezde, a i interesovanje publike je ogromno - ulaznice se prodaju po cenama od 39 pa sve do 500 dolara.
Posebnu pažnju privlači tandem Novak Đoković - Arina Sabalenka, koji su saznali svoje prve protivnike. Srpsko-beloruski par već na startu čeka ozbiljan izazov, pošto će se preko puta mreže naći Amerikanac Frensis Tijafo i Kanađanka Lejla Fernandez.
Meč je zakazan za utorak, dok termin još nije zvanično potvrđen. Ukoliko Đoković i Sabalenka prođu dalje, u četvrtfinalu ih očekuje duel protiv pobednika meča u kojem se sastaju Gael Monfis i Elina Svitolina sa jedne, odnosno Feliks Ože-Alijasim i Aleksandra Eala sa druge strane.
Ipak, ono što je posebno uzburkalo javnost jeste jedan potpuno neočekivan tandem. Karlos Alkaraz i Serena Vilijams igraće zajedno! Legendarna Amerikanka vraća se na teren u spektakularnom paru sa španskim asom. Alkaraz će u Njujorku pokušati da se vrati u takmičarski ritam posle čak četiri meseca pauze zbog povrede, a organizatori su ovom tandemu dodelili specijalnu „vajld kartu“.
Turnir će tako okupiti veliki broj teniskih superzvezda, dok će među učesnicima biti i prošlogodišnji šampioni Sara Erani i Andrea Vavazori.
Sve ukazuje na to da će US Open ove godine ponuditi nešto potpuno drugačije - novac, spektakl i kombinacije kakve ljubitelji tenisa nisu mogli ni da zamisle.
(Espreso)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!





