Srpski teniser Novak Đoković oborio je još nekoliko rekorda plasmanom u svoje 38. Grend slem finale.
Upravo je taj broj i najveći od svih tenisera u Open eri, sa Rodžerom Federerom kao prvim pratiocem, ali na udaljenom drugom mestu (31).
Đoković će u nedelju protiv Karlosa Alkarasa igrati za titulu, te će to uraditi kao najstariji ikada na Australijan openu. Sa 38 godina i 241 danom je nadmašio Kena Rouzvola koji je 1972. imao 37 godina i 54 dana.
Trijumf nad Sinerom je bio njegov 20 protiv igrača iz Top 10 u Melburnu, čime se izjednačio sa Rafaelom Nadalom po broju pobeda na jednom Grend slemu protiv tenisera iz tog elitnog društva.
Ključ pobede velikim delom leži u sjajnoj igri Novaka na brejk loptama za protivnika. Spasao je čakk 16 od 18, te je uspeo više samo protiv Endija Marija u polufinalu 2012. godine.
Nema sumnje, neverovatan podvig našeg tenisera.
Bonus video:
(Espreso/B92/Preneo: A.K.)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!





