ŠOK! Povukao se sa US opena
Novak Đoković i Grigor Dimitrov, Foto: JULIEN DE ROSA / AFP / Profimedia

morao je!

ŠOK! Povukao se sa US opena

Nastavlja se crni niz

Objavljeno:

Bugarski teniser je u osmini finala Vimbldona doživeo povredu grudnog koša zbog čega je morao da preda meč kasnijem šampionu Janiku Sineru, iako je vodio sa 2:0 u setovima.

- Dimitrov neće učestvovati na US openu, potvrdio je to njegov menadžer Georgi Stojimenov. Nije se oporavio od povrede sa Vimbldona i prvobitno su se nadali da će da bude spreman za poslednji grend slem sezone. Sada se nadaju da će igrati na turnirima u Kini krajem septembra i početkom oktobra - navodi se na bugarskom portalu "Tenis kafe".

Grigor Dimitrov
Grigor Dimitrovfoto: Adrian Dennis / AFP / Profimedia

Tako se nastavlja crni niz Dimitrova kome će ovo biti šesti uzastopni grend slem turnir na kom mu zdravlje i povrede predstavljaju prepreku.

Osim toga, Bugarin će prekinuti niz od 58 uzastopnih učešća na najvećim turnirima. Počelo je na Australijan openu 2011. godine i završilo se na Vimbldonu 2025. godine. Po tome je bio peti na večnoj listi, tako da će ostati na broju od 58.

Bonus video:

00:06

Novak Đoković, Grigor Dimitrov, Majami

(Espreso/Alo/Prenela: N.J)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.