Ovo se ne pamti: Najgori mogući scenario za Novaka Đokovića
Novak Đoković, Foto: Imagn Images / ddp USA / Profimedia

au

Ovo se ne pamti: Najgori mogući scenario za Novaka Đokovića

Srbin u problemu

Objavljeno:

Najbolji teniser u istoriji Novak Đoković nije uspeo da osvoji rekordnu titlu na Australijan Openu, pošto je u četvrtfinalu doživeo povredu butnog mišića.

I dalje je neizvestan njegov povratak na teren, ali srpski as planira da zaigra na turniru u Dohi koji je na programu od 17. februara.

Trenutno se nalazi na 6. poziciji na ATP listi, ali to bi od ponedeljka moglo da se promeni.

Dvojica tenisera "kroje" sudbinu Novaka Đokovića.

Novak Đoković
Novak Đokovićfoto: Martin KEEP / AFP / Profimedia

Danil Medvedev i Aleks De Minor bi mogli da mu pomrse račune ukoliko ostvare određene rezultate na turniru u Roterdamu koji se igra ove nedelje.

Ukoliko Rus stigne do polufinala prestići će Novaka, dok Australijanac mora da izbor finale turnira iz serije 500.

Naravno, mnogo je realnije da Medvedev zapreti Novaku, pošto ga u osmini finala čeka Matija Belući, a potom bi mogao na mnogo zvučnija teniska imena poput Stefanosa Cicipasa, Matea Beretinija ili Talona Grikspora.

Inače, Đoković na 8. i nižoj poziciji nije bio od davne 2018. godine, a nadamo se da do ovog scenarija neće doći još neko vreme.

Bonus video:

04:10

AUSTRALIJANCI OPLELI PO ĐOKOVIĆU, PA SE POKAJALI! Čak i najokoreliji mrzitelji su... Vuk Brajović za Kurir: Sa kim je Novak odigrao minijaturu pred meč?

(Espreso sport)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.