KAKAV ŠOK: Novak dobio NEOČEKIVANE vesti!
Novak Đoković, Foto: NSJsport / Shutterstock Editorial / Profimedia

neverica

Ovo je iznenadilo mnoge

Objavljeno: 18:20h

Andrej Rubljov se plasirao u polufinale Mastersa u Madridu.

Sjajni Rus je u četvrtfinalu posle velikog preokreta savladao Karlosa Alkarasa rezultatom 2:1 (4:6, 6:3, 6:2).

Bio je ovo njihov tek treći međusobni duel i druga pobeda Rubljova, a meč je trajao 121 minut.

Andrej Rubljov
Andrej Rubljovfoto: MATTHEW STOCKMAN / Getty images / Profimedia

U prvom setu viđena je velika borba, a presudio je brejk koji je napravio Alkaras u sedmom gemu. Uspeo je Španac da sačuva stečenu prednost i osvoji prvi deo igre rezultatom 6:4.

Rubljiva takav ishod nije demoralisao, pošto je odmah na startu drugog seta napravio brejk i stečenu prednost nije ispuštao. Osvojio je set rezultatom 6:3 i izjednačio na 1:1.

U trećem setu dominacija Rubljova, napravio je Rus dva brejka, odoleo svim napadima Alkarasa i stigao do 6:2 i prolaska u polufinale.

Tamo ga čeka duel sa pobednikom meča između Tejlora Frica i Fransiska Serundola.

Eliminacija Alkarasa je svakako dobra vest i za Novaka Đokovića.