Rafael Nadal, Foto: /IPA / Sipa Press / Profimedia

barselona

Španac prošao kao bos po trnju

Rafael Nadal nije uspeo da se plasira u osminu finala ATP turnira u Barseloni.

Rafa je u okviru 2. kola doživeo ubedljiv poraz od Aleksa De Minora rezultatom 2:0 (7:5, 6:1).

Ovo je bio njihov peti međusobni duel i drugi trijumf Australijanca, a meč je trajao 112 minuta.

De Minor je već u prvom gemu meča napravio brejk, ali je stečenu prednost uskoro ispustio. Nadal u šestom gemu pravi ribrejk i poravnava na 3:3.

Usledilo je nekoliko mirnijih gemova i činilo se da ćemo otići u taj-brejk. Ipak, Australijanac u 11. gemu uzima gem na Rafin servis bez izgubljenog poena, a u narednom gemu, takođe, bez izgubljenog poena stiže do prvog seta.

Nadal je u drugom setu bio ponižen. De Minor mu je čak tri puta oduzeo servis i na kraju ovaj deo igre osvojio rezultatom 6:1.

Aleks će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela između Danijela Altmajera i Artura Flisa, dok će Nadal morati da se vrati treninzima.