POSLE DVA DANA: Kecmanović ELIMINISAN sa Mastersa u Monte Karlu!
Miomir Kecmanović, Foto: STUDIO FOTOGRAFICO BUZZI SRL / imago sportfotodienst / Profimedia

šteta

Nije mogao više od ovoga

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u 4. kolo Mastersa u Monte Karlu, jer je posle dva dana borbe poražen od Grigora Dimitrova rezultatom 2:0 6:4, 6:3!

Meč pomenutih tenisera počeo je u sredu popodne, ali je zbog kiše najpre odložen, zatim i prebačen za naredni dan. U tom trenutku, Bugarin je imao prednost od 1:0 u setovima i 2:1 u gemovima u drugom.

Grigor Dimitrov
Grigor Dimitrovfoto: Dubreuil Corinne/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Iako Dimitrov igra možda i najbolji tenis karijere, s razlogom je u TOP 10, Kecmanović je bio taj koji je uzeo brejk u prvom setu i poveo sa 3:1. Međutim, Dimitov je vrlo brzo preokrenuo, iskoristio svoku treću brejk loptu i poveo sa 4:3.

Zatim je još jednom oduzeo servis Srbinu do kraja seta i već prilikom prve set lopte završio je posao u prvom setu za 47 minuta.

Nastavak drugog seta, računajući od četvrtog gema, odmah je doneo brejk priliku za Dimitrova. Izvukao se Kecmanović, dobio je i naredni gem, ali je nedugo zatim ipak poklekao. Dimitrov je poveo sa 5:3, zatim i odservirao plasman dalje.

Naredni rival Bugarinu biće bolji iz duela Rune - Nagal, zatim potencijalno i Janik Siner u četvrtfinalu.