POTOP! Kecmanović ISPAO na startu Majamija!
Miomir Kecmanović, Foto: James Gourley / Shutterstock Editorial / Profimedia

šok

Katastrofa za srpski tenis

Objavljeno: 00:16h

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u drugo kolo mastersa u Majamiju, pošto je izgubio od Kineza Đunčeng Šanga sa 6:7(5), 6:4, 6:7(5).

Meč Kecmanovića i Šanga, 46. i 124. tenisera sveta, trajao je dva sata i 48 minuta.

Kineski teniser je prvi stigao do brejka u prvom setu, ali je Kecmanović odmah u narednom uzvratio i izjednačio na 4:4. Taj deo igre je rešen u taj-brejku koji je pripao Šangu sa 7:5.

Teniseri su na samom početku drugog seta razmenili po brejk, ali je Kecmanović potom u sedmom gemu još jednom oduzeo servis rivalu što je bilo dovoljno da izjednači na 1:1.

Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanovićfoto: Agn Foto/IPA Sport / ipa-agency. / IPA / Profimedia

I treći set je počeo brejkom, napravio ga je Kecmanović, ali je Šang uspeo da se vrati i izjednači na 4:4. Kao i prvi set, i treći je rešen u taj-brejku i ponovo je bilo 7:5 za kineskog tenisera.

Kineski teniser će u drugom kolu turnira u Majamiju igrati protiv Španca Alehandra Davidovača Fokine.