ĐOKOVIĆ RUTINIRAO EČEVERIJA ZA OSMINU FINALA: Novak nastavlja put ka 11. tituli na AO, partija koja obećava
Novak Đoković, Foto: WILLIAM WEST / AFP / Profimedia

3. kolo australijan opena

Objavljeno: 11:53h
Završeno
11:45h

Najbolji teniser sveta Novak Đoković se plasirao u osminu finala Australijan Opena pošto je u tri seta savladao Argentinca Tomasa Martina Ečeverija sa 6:3, 6:3, 7:6.

Bila je ovo najlakša pobeda u Melburnu za srpskog asa do sada koji je u prva dva meča izgubio po jedan set, dok to danas nije bio slučaj.

Vlasnik 24 Grend slem titule je igrao pametno i strpljivo, a činjenica je da Argentinac nije pružio očekivani otpor, osim u trećem setu.

Prvi brejk smo videli u 6. gemu prvog seta, a do kraja smo gledali Novakovu rutinu.

Drugi set je protekao u potpunoj dominaciji Srbina koji je uspeo dva puta da oduzme servis rivalu.

Ečeveri je najviše muke zadao Đokoviću u 3. setu. Nije bilo brejk šansi tokom čitavog seta, pa je odluka pala u taj-brejku.

Novak je potpuno nadigrao Argentinca u dodatnom gemu i tako ostao stopostotan što se tiče taj-brejkova na ovogodišnjem Australijan Openu.

Đoković i dalje čeka rivala u osmini finala, pošto su Ben Šelton i Adrian Manarino ušli u peti set.

Izmena: 11:53h
11:40h

Dobar početak za Novaka! Sjajan poen je osvojio na svoj servis, a onda i dva mini brejka! 3:0

Osvaja i Ečeveri jedan poen, ali usledio je sjajan servis Novaka za 4:1

Đoković je u osmini finala!

11:37h

6:6 Imao je Đoković šansu da završi meč brejkom, ali ne uspeva! Idmeo u taj-brejk!

11:33h

6:5 Đoković je obezbedio taj-brejk! Sda je Ečeveri pod pritiskom.

11:28h

5:5 Nije podlegao pritisku Ečeveri, Đoković ponovo na servisu!

11:22h

5:4 I dalje bez brejk lopti na servis oba tenisera! Đoković na gem od pobede!

11:18h

4:4 Novo izjednačenje, Novak nije imao priliku za brejk!

Tomas Ečeveri, Australijan Open, Tenis
11:11h

4:3 Jako važan gem za Đokovića, Ečeveri je bio blizu brejk lopte, ali Novak nalazi prave udarce u ključnim momentima i ponovo prebacuje pritisak na rivala. Imao je 40:0, a onda dozvolio Argentincu da dođe do izjednačenja.

11:05h

3:3 Ubedljiv gem za Ečeverija koji je prepustio samo jedan poen Đokoviću.

11:00h

3:2 Gem sa nulom dobija Đoković! Novak maksimalno koncentrisan i vreba svoje šanse

10:58h

2:2 Đoković ponovo vrši pritisak, ali Ečeveri ne popušta i dalje u ovom setu!

10:55h

2:1 Nastavlja Đoković da kontroliše  stvari na terenu.

10:48h

1:1 Uspeva Ečeveri da se izvuče na startu 3. seta. Stiže do prvog izjednačenja.

10:43h

1:0 Nastavlja Novak sa ubedljivom partijom!

10:37h

6:3 Nije moglo bolje! Brejk i set za Đokovića! Novak rutinski rešava i drugi set, Argentinac se ne pita ni za šta na terenu.