POPIRIN IMITIRAO ĐOKOVIĆA? Australijanac ruskog porekla uradio Novaku ono što je on Šeltonu! (VIDEO)
Aleksej Popirin, Foto: Printscreen/X/@eurosport

drsko ili ravnomerno?

Popirin je osvajanje seta proslavio na način na koji to često čini baš Đoković, što su mnogi shvatili kao provokaciju

Novak Đoković se žestoko muči u drugom kolu Australijan opena.

Domaći adut Aleksej Popirin se razigrao u drugom setu i izjednačio, a bio je vrlo blizu da povede 2:1 u setovima.

Popirin je imao četiri brejk, odnosno set lopte kod 5:4, ali mu se zgrčila ruka, a Novak je kod pojedinih udaraca imao mnogo sreće.

A na kraju druge deonice, Australijanac ruskog porekla je osvajanje seta proslavio na način na koji to često čini baš Đoković, što su mnogi shvatili kao provokaciju.

Popirin je prvo stisnuo pesnicu, pa rukama tražio jaču rekaciju publike, a onda i stavio prst iza uha kako bi ih čuo, sve sa osmehom što sugeriše da je svesno imitirao Đokovića.

Možda je to odgovor na sličan potez Noleta koji je na kraju polufinala Ju-Es opena 2023. "spustio slušalicu" Benu Šeltonu i tako mu "ukrao" proslavu.