MEĐEDOVIĆ BEZ PORAZA DO POLUFINALA "NEXT GEN" TURNIRA: Srbin protiv Švajcarca u borbi za finale!
Sjajan nastup mladog tenisera, Foto: Starsport©

BRAVO

Sjajan nastup mladog tenisera

Hamad Međedović, mladi srpski teniser, ostvario je izuzetne rezultate na "Next Gen" turniru u Džedi.

Bez poraza je prošao grupnu fazu, pobedivši Luku van Aša, Aleksa Mihelsena i Abedalaha Šelbajha iz Jordana u četiri seta rezultatom 3:1 (3:4, 4:2, 4:3, 4:2).

"Next Gen" turnir se odvija prema posebnim pravilima, a učestvuju najbolji mladi teniseri iz prethodne godine. Međedović je pokazao izuzetnu igru, naročito reagujući brzo nakon gubitka prvog seta u tajbrejku. U drugom setu, napravio je ključni brejk u završnom gemu.

U trećem setu, gde se igrao tajbrejk, Međedović je demonstrirao naučene lekcije iz prethodnih grešaka, ostvarivši vezane mini-brejkove i prelomivši taj deo igre u svoju korist.

Nakon toga, Međedović je kontrolisao meč, napravivši brejk na vreme u poslednjem setu. Zatim je iskoristio prvu meč loptu i završio meč posle sat i 36 minuta na terenu.

U narednom meču, Međedović će se suočiti sa Dominikom Strikerom iz Švajcarske. Drugo polufinale činiće Luka Van Aš i Artur Fis iz Francuske.