SINER SPASAO ITALIJU: Dubl odlučuje putnika u polufinale!
Janik Siner, Foto: Andrea Rosito/IPA Sport / ipa-ag / IPA / Profimedia

dejvis kup

Drama u Malagi, dublovi odlučuju polufinalistu

Objavljeno: 15:39h

Odigrana su dva singla, a duel između Italije i Holandije je izjednačen, 1:1.

Nakon što je Botik van de Zandšulp savladao Matea Arnaldija rezultatom 2:1 (6:7, 6:3, 7:6), pobedu "Azurima" doneo je Janik Siner.

On je rutinski savladao Talona Grikspora rezultatom 2:0 (7:6, 6:1)

U meču odluke, dubl za Italiju će igrati Simone Boleli i Lorenco Sonego, a za Holandiju Vesli Kolhof i Žan-Žulijen Rojer.

Talon Grikspor
Talon Griksporfoto: JORGE GUERRERO / AFP / Profimedia

Siner se namučio u prvom setu, nije uspeo da ugrozi rivala na servisu, sve do devetog gema kada je propustio dve prilike.

U naredna tri gema serveri nisu izgubili nijedan poen, pa se ušlo u taj-brejk.

Grikspor ga je fantastično otvorio i poveo rezultatom 2:0, ali Siner osvaja pet poena u nizu i stiže do 5:2. Lako je priveo gem i kraju i rezultatom 7:3 osvojio taj-brejk i poravnao na 1:1.

Holanđanin je bio svoja bleda senka u drugom setu, Siner je to iskoristio i dozvolio mu da osvoji samo jedan gem, pa je rezultat izjednačio na 1:1.

Pobednik duela Italije i Holandije igraće u polufinalu protiv boljeg iz meča Srbije i Velike Britanije koji će početi oko 17 časova.

00:39

LUPIO ŠAMAR PROTIVNIKU NA MREŽI! Ovo tenis nije video: Pružio mu ruku, pa ga ZALEPIO PO FACI!