VELIKI USPEH ZA KECMANOVIĆA: Pao je šesti teniser sveta!
Veliki uspeh za Kecmanovića, Foto: EPA/Yoan Valat

bravo

Kecmanović se tako plasirao u četvrtfinala turnira u glavnom gradu Švedske

Objavljeno: 00:18h

Miomir Kecmanović ostvario je pobedu nad šestim igračem svijeta,Holgerom Runom, na turniru u Stokholmu rezultatom 7:6, 6:2. U četvrtfinalu će čekati pobjednika iz meča između Imera i Prižmića.

Kecmanović je sjajno započeo meč, a njegova sigurnost na servisu ogleda se u činjenici da Rune nije imao niti jednu šansu za brejk tokom čitavog prvog seta.

Iako je imao priliku izbeći dramu u prvom setu, u šestom gemu na servisu Runa nije iskoristio čak pet brejk-lopti. Na kraju je odlučen taj-brejk koji je Kecmanović dobio s rezultatom 7:3.

Gubitak prvog seta nije uticao na Runa, koji je otvorio drugi set s brejkom. Srećom, Kecmanović se brzo vratio u meč, napravivši ribrejk u narednom gemu.

Do kraja meča, srpski teniser je ostvario još dva brejka, te je drugi set okončao s rezultatom 6:2, plasiravši se tako u četvrtfinale turnira u glavnom gradu Švedske.

10:21

DOŠLI SMO IZ TEŠKE SITUACIJE 90-IH, RATOVI... Novak otvorio dušu nakon pobede u finalu: Pisati istoriju je nešto specijalno