PORAZ MEĐEDOVIĆA U KVALIFIKACIJAMA: Belgijanac slavio u dva seta!
Hamad Međedović nije uspeo da slavi protiv Bloksa, Foto: Starsport©

šteta

Srbin nije uspeo da se vrati u meč

Hamad Međedović je zaustavljen u prvom kolu kvalifikacija turnira u Antverpenu, izgubivši od mladog belgijskog tenisera Aleksandra Bloksa rezultatom 7:6 (3), 6:2.

Početni set bio je izuzetno izjednačen, a Hamad Međedović je imao priliku za brejk u osmom gemu, no nažalost, nije je iskoristio. Mladi Belgijanac je preuzeo kontrolu nad taj-brejkom, osvojivši ga sa 7:3.

Međedović je imao još jednu priliku u trećem gemu drugog seta, ali nije uspeo iskoristiti tri brejk lopte. Usledio je gem u kojem je Bloks iskoristio svoju drugu brejk šansu i poveo sa 4:1.

Do kraja meča, Bloks je očuvao svoj servis i dodao još jedan brejk u osmom gemu, okončavši meč rezultatom 6:2.

Njega u drugom kolu kvalifikacija čeka bolji iz duela između Đila Arnoa Baija i Pabla Ljamasa Ruisa.

10:21

DOŠLI SMO IZ TEŠKE SITUACIJE 90-IH, RATOVI... Novak otvorio dušu nakon pobede u finalu: Pisati istoriju je nešto specijalno