BRITANAC PREZNOJIO KARLITOSA: Alkaras se PROVUKAO dalje!
Karlos Alkaras, Foto: Hector RETAMAL / AFP / Profimedia

nije lako

Španac se namučio da dođe do osmine finala

Objavljeno: 16:35h

Karlos Alkaras plasirao se u osminu finala Mastersa u Šangaju.

On je u okviru 3. kola savladao Britanca Danijela Evansa rezultatom 2:0 (7:6, 6:4) teškom mukom.

Ovo je bio njihov četvrti međusobni duel i četvrti trijumf Španca, a meč je trajao 145 minuta.

Alkaras je slabo otvorio meč, pa je Evans stigao do brejka i poveo rezultatom 4:1.

Ipak, uspeo je drugi teniser sveta sa se vrati i u osmom gemu napravi brejk nakon desete brejk šanse u setu.

Meč je nedugo potom ušao u taj-brejk, a u njemu Alkaras nije imao milosti, te je rivalu dozvolio samo jedan poen.

Na kraju smo epilog seta imali u taj-brejku u kome je Alkaras izgubio samo jedan poen i tako ipak došao do prvog seta, koji je trajao skoro devedeset minuta. Na kraju prava šteta za Evansa koji se borio kao lav u prvom setu.

Ponovo je Evans stigao prvi do brejka u drugom setu, ali je Alkaras odmah napravio ribrejk.

Španac je u desetom gemu napravio novi brejk i plasisao se u osminu finala gde će igrati protiv Bugarina Grigora Dimitrova.