Karlos Alkaraz, Foto: EPA/WILL OLIVER

ekspresno

Španac ipak lako prebrodio četvrtfinalnu prepreku

Objavljeno: 18:29h

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u polufinale turnira u Pekingu, pošto je bio bolji od Kaspera Ruda u dva seta rezultatom 6:4, 6:2 posle sat i 43 minuta igre.

Španac je loše ušao u meč, propustio je čak 5 brejk šansi, a onda poklekao na svom servisu.

Rud je potvrdio stečeni brejk, ali onda je usledilo buđenje drugog reketa sveta koji je stigao od 0:3 do 6:4.

Drugi set je bio samo rutinsko odrađivanje posla, iako je Španac propustio pregršt brejk lopti.

Uspeo je da napravi dva brejka i na taj način priveo meč kraju bez bilo kakve neizvesnosti.

Alkaraz će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Grigora Dimitrova i Janika Sinera.

Na drugoj strani žreba u borbi za finale će biti Danil Medvedev i Aleksander Zverev.