NOVAK ĐOKOVIĆ IDE PO 24. GREND SLEM: Srbin je neuništiv, bolji od Šeltona i bezobrazne američke publike!(VIDEO)
Novak Đoković, Foto: Sarah Stier / Getty images / Profimedia

US OPEN, POLUFINALE

Objavljeno: 01:45h
Završeno
00:03h

Novak Đoković plasirao se u finale US Opena pošto je savladao Bena Šeltona 3:0, po setovima je bilo 6:3, 6:2 i 7:6.

Jedan brejk bio je dovoljan srpskom teniseru da dođe do prednosti u setovima.

U drugom delu igre Đoković je bio još ubedljiviji pošto je prepustio samo dva gema svom rivalu.

Velika borba vićena je u trećem setu. Novak je na startu oduzeo servis rivalu koji se nije predavao tako da je hrabrom igrom uspeo da uvede set u taj-brejk. Više od toga ipak nije mogao tako da je srpski teniser zasluženo uspeo da se plasira u svoje novo finale turnira u Njujorku.

Đoković će u finalu igrati protiv boljeg iz drugog polufinala u kome se sastaju Karlos Alkaras i Danil Medvedev.

Izmena: 01:44h
23:48h

TAJ-BREJK TREĆEG SETA: Đoković na startu pravi mini brejk i dolazi do 3:0. Održava prednost srpki teniser 4:1. Još dva poena do plasmana u novo finale 5:1. Šelton je u seriji smanjuje na 5:4. Đoković stiže do dve meč lopte 6:4.

KRAJ MEČA!!!!!!!!! Novak Đoković savladao je Bena Šeltona i plasirao se u novo finale US opena.

23:41h

6:6 - BREEEEEEEEJK!!!!!! Poklanja sada Novak dve brejk šanse Šeltonu 15:40. Uspeo je Đoković da se izvuče i stigne do meč lopte, ali nije uspeo da je iskoristi. Greši srpski teniser iz bekhenda, Šelton ima brejk prilku koju koristi i odvodi treći set u taj-brejk.

23:36h

6:5 - BREEEEEEEJK!!!!!! Dve brejk šanse za Đokovića 15:40. Koristi prvu šansu i u narednom gemu servira za plasman u finale turnira u Njujorku.

23:28h

5:5 - Set lopta za Šeltona 30:40. Amerikanac nije uspeo da iskoristi priliku, gem se igra na razliku. Veliko olakšanje za Novaka koji je uspeo da izdrži nalet protivnika.

23:21h

4:5 - Strašni servisi Šeltona koji osvaja tri gema u nizu i sada Novak mora da servira kako bi ostao u trećem setu.

23:14h

4:4 - BREEEEEEEJK!!!!!! Maratonska razmena udaraca pripala je na kraju Šeltonu 30:30. Novak greši i omogućava američkom teniseru drugu brejk priliku u meču. Šelton uspeva da iskoristi šansu i dođe do izjednačenja u trećem setu.

Ben Šelton
23:09h

4:3 - Šelton i dalje drži korak sa Novakom.

23:06h

4:2 - Moglo je i bez izgubljenog poena, ali ni ovako nije loše. Đoković je još jedan korak bliže plasmanu u finale turnira u Njujorku.

Novak Đoković
23:00h

3:2 - Možda je ovo prava prilika da se završi priča, brejk prilika za Novaka, ali sjajnim servisom Šelton ipak dolazi do izjednačenja. Amerikanac je odbranio servis ovoga puta i još uvek je u igri za osvajanje trećeg seta.

22:56h

3:1 - Ozbiljan test za Novakov servis. Đoković je ipak uspeo da na kraju osvoji gem.

22:56h

2:1 - Šelton stiže do svog prvog gema u trećem setu.

22:45h

2:0 - Đoković na lak način overava prednost brejka na startu trećeg seta.

22:42h

TREĆI SET:

1:0 - BREEEEEEEEEJK!!!!!!! Đoković odmah na startu trećeg seta koristi brejk šansu i oduzima servis Šeltonu.

22:32h

6:2 - Đoković dolazi do set lopte 40:30. Koristi srpski teniser šansu i sada je na samo set od plasmana u novo finale US opena.