ŠPANAC LAK ZALOGAJ ZA ĐOKOVIĆA! Novak RUTINSKI do meča sa zemljakom u trećem kolu US Opena

DRUGO KOLO US OPEN

Objavljeno: 22:14h
Završeno
22:00h

Najbolji srpski teniser Novak Đoković je savladao Španca Bernabea Zapatu Miraljesa sa 3:0 u setovima 6:4, 6:1, 6:1 i tako se plasirao u treće kolo US Opena.

Tamo ga čeka zemljak Laslo Đere koji je bio ubedljiv protiv Francuza Uga Gastona.

On je do pobede nad 76. teniserom sveta stigao posle dva sata i dva minuta igre.

Đoković je do vođstva stigao zahvaljujući brejku u petom gemu prvog seta.

U drugom setu, Đoković je bio ubedljiv i brejkovima u trećem, petom i sedmom gemu stigao do dva seta prednosti.

U trećem setu Đoković je dva puta oduzeo servis protivniku, u četvrtom i šestom gemu, i stigao do ubedljive pobede.

Uslovi nisu bili idealni za igru jer je Novak igrao u dnevnom terminu, ali je uspeo da se izbori sa poteškoćama i rivalom i na kraju rutinski slavi.

22:00h

6:1 Đoković je u trećem kolu US Opena!

21:58h

5:1 Đoković pravi još jedan brejk i serviraće za meč!

21:50h

3:1 Idemooo! Brejk za Novaka Đokovića u jako važnom momentu. Posle jako teškog gema na svoj servis, srpski as uspeva da napravi pritisak, stigne do9 brejk lopte i iskoristi prvu!

21:44h

2:1 Osvaja Đoković jako važan gem! Spasio je dve brejk lopte, a onda pozvao publiku da proslavi sa njim!

21:36h

1:1 Za sada bez brejka u drugom setu! Imao je Španac priliku odmah na startu, ali nije uspeo da iskoristi brejk loptu!

21:21h

6:1 Đoković osvaja drugi set sa pola snage! Španac je vidno demoralisan, treba očekivati sličan scenario u trećem setu. Ali, da sačekamo.

21:19h

5:1 Nastavlja da dominira srpski as, furioznom igrom stiže na gem do drugog seta!

21:04h

4:1 Brejk Đokovića u ranoj fazi meča! Neverovatno šta se desilo. Đoković je ispravio sudiju koja mu je već dodelila brejk rekavši da je to bio poen za 40:30. Svakako, uspeva da oduzme servis protivniku. Ali svaka čast za ovaj potez!

Potom i potvrđuje brejk dominantnom igrom!

20:54h

1:1 Zapata Miraljes uspeva da na pravi način započne drugi set! Samo dva poena je prepustio Đokoviću u ovom gemu.

Uzvraća i Đoković istom merom, mada još ubedljivije, sa nulom!

20:48h

6:4 Novak Đoković sa nulom overava prvi set!

20:42h

5:3 Ne prepušta Đoković ništa slučaju, ubedljv gem i samo jedan ga deli do prvog seta!

20:36h

4:3 Uspeva Zapata Miraljes da osvoji gem na svoj servis, spasio je jednu brejk loptu, preživeo nekoliko izjednačenja, ali je sprečio Novaka da ga još jedenom "brejkne".

20:28h

4:2 Đoković na dominantan način potvrđuje brejk, Španac nije osvojio ni poen u ovom gemu

20:24h

3:2 Brejk za Đokovića! Drugu brejk loptu koristi Novak! Ponovo je Španac odigrao hrabro u ključnim momentima, ali mu se to ovog puta nije isplatilo.