OGROMNA ŠTETA: Srbija ostala bez jednog predstavnika na US Openu!
Đoković i Međedović, Foto: Starsport

vodila se velika borba

Mladi Srbin poražen na startu kvalifikacija

Objavljeno: 07:54h

U prvom kolu kvalifikacija za US Open Hamada Međedovića je porazio Borna Gojo iz Hrvatske sa 1:2 u setovima (5:7, 7:6(2), 4:6).

Meč odigran rano jutros po srednjoevropskom vremenu trajao je dva časa i 23 minuta, a pripao je Goju, koji je kao 106. sa ATP liste postavljen za osmog nosioca u kvalifikacijama.

Između drugog i trećeg seta je viđena neprijatna scena, kada je Viktor Troicki ušao u sukob sa domaćim navijačima.

Gojo je dobio prvi set zahvaljujući brejku u 12. gemu. Novopazarac Međedović, 145. teniser sveta, u devetom gemu drugog seta je anulirao gubitak servisa iz šestog gema i kasnije u taj-brejku stigao do izjednačenja.

Borna Gojo
Borna Gojofoto: Profimedia

U odlučujućem setu presudio je brejk Goja u petom gemu, koji će put ka glavnom žrebu poslednjeg gren slem turnira u sezoni nastaviti duelom sa Adrijanom Andrejevim iz Bugarske.

Andrejev je 192. na ATP listi, a na startu kvalifikacija je pobedio tri pozicije slabije rangiranog Nermana Fatića iz Bosne i Hercegovine.

Otvoreno prvenstvo SAD, koje počinje 28. avgusta, igra se na tvrdoj podlozi za nagradni fond od 65 miliona dolara.

00:34

NOVAK SE ZABAVLJA PRED US OPEN: Đoković uzeo saksofon u ruke i napravio ŠOU! (VIDEO)