NIJE MOGAO DO ČUDA: Đere završio učešće na Vimbldonu!
Laslo Đere, Foto: Steven Paston / PA Images / Profimedia

Objavljeno: 18:47h

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u osminu finala Vimbldona.

On je u meču 3. kola poražen od Stefanosa Cicipasa iz Grčke rezultatom 3:0.

Ovo je bio njihov četvrti međusobni duel i četvrti trijumf Grka.

Prvi set doneo je izjednačenu borbu dvojice tenisera. Laslo i Stefanos bili su u potpunom egalu sve do devetog gema.

Stefanos Cicipas
Stefanos Cicipasfoto: Steven Paston / PA Images / Profimedia

Vodio je Cicipas 5:4, a potom je napravio brejk i osvojio ovaj deo igre rezultatom 6:4.

Nije Laslo poklekao posle ovoga, pa je odmah na startu drugog seta oduzeo servis Grku.

Poveo je Đere ubrzo sa 3:1, ali je onda dozvolio rivalu da se vrati i preokrene na 4:3. Brejkova novih nije bilo, pa se ušlo u taj-brejk. Sjajno ga je otvorio srpski teniser, poveo je sa 3:1, ali je ponovo dozvolio Cicipasu da ga preokrene. Grk je osvojio šest od narednih osam poena i sa 7:5 osvojio taj-brejk i poveo 2:0.

U trećem setu Cicipas je na početku napravio brejk, kojeg je čuvao do kraja, pa je ovaj deo igre osvojio rezultatom 6:4 i sa maksimalnih 3:0 prošao dalje.

Grk će u borbi za plasman u četvrtfinale igrati protiv Krisa Jubanksa iz SAD.

Laslo Đere je, sa druge strane, baš kao i Natalija Stevanović zaustavljen u 3. kolu, pa je srpski tenis ponovo ostao samo na neprikosnovenom Novaku Đokoviću.