Iga Švjontek nastavila put ka prvoj tituli na Vimbldonu, ovog puta eliminisala je Hrvaticu

Objavljeno: 21:26h

Najbolja teniserka sveta Iga Švjontek plasirala se u osminu finala Vimbldona.

Ona je u 3. kolu savladala Hrvaticu Petru Martić rezultatom 2:0 (6:2, 7:5).

Ovo je bio njihov treći međusobni duel i treća pobede Ige, a meč je trajao 104 minuta.

Iga Švjontek
Iga Švjontekfoto: Simon Dael / Shutterstock Editorial / Profimedia

Švjontek je odigrala fantastičan prvi set. Oduzela je servis rivalki čak tri puta, dok je Petra samo jednom stigla do brejka.

Sve to je bilo dovoljno za 6:2 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Dosta veća borba vodila se u drugom setu. Posle uvodnih šest gemova brejka nije bilo, a onda je Poljakinja stigla do jednog i povela 4:3.

Martić nije htela da se preda, prvo je spasila meč loptu i smanjila na 5:4, a potom je i sama stigla do brejka i poravnala na 5:5. Činilo se da može i do osvajanja seta, ali je onda potpuno stala i izgubila naredna dva gema, pa se Švjontek sa maksimalnih 2:0 plasirala u osminu finala.

U borbi za plasman u četvrtfinale Igu očekuje duel sa Belindom Benčić, koja je ranije tokom dana savladala Magdu Linet iz Poljske.

Ovaj poraz Petre Martić samo je nastavak očajnog Vimbldona za hrvatski tenis. U petak je poraz doživela i Dona Vekić, a još ranije su eliminisani Borna Gojo i Borna Ćorić.