PROBLEM ZA NOLETA: Đoković dobio loše vesti iz Londona!
Novak Đoković, Foto: Dubreuil Corinne/ABACA / Abaca Press / Profimedia

VIMBLDON 2023

Još jedan trijumf bez izgubljenog seta

Najbolji teniser sveta Karlos Alkaras plasirao se u 3. kolo Vimbldona.

Španac se dobrano namučio, ali je uspeo da rezultatom 3:0 (6:4, 7:6, 6:3) savlada Francuza Aleksandera Milera.

Alkarasa sada očekuje duel sa pobednikom duela između Džejsona Kublera i Nikolasa Žarija.

Bio je ovo prvi međusobni duel Španca i Francuza, a trajao je 155 minuta.

Prvi set je bio veoma zanimljiv. U uvodnim gemovima obojica tenisera su propuštala brejk šanse, a potom je Karlos oduzeo servis rivalu i poveo 4:3. Sačuvao je tu prednost do kraja i osvojio prvi set rezultatom 6:4.

Još veća borba viđena je u drugom setu. Alkaras je na njegovom početku propustio četiri brejk lopte, da bi Miler u osmom gemu propustio jednu šansu. Pobednik je morao da se potraži u taj-brejku. Španac je izdominirao u 13. gemu, poveo je sa 6:0, a potom iskoristio treću set loptu i poveo sa 2:0.

Karlos Alkaras
Karlos Alkarasfoto: SEBASTIEN BOZON / AFP / Profimedia

Treći set je bio veoma izjednačen sve do osmog gema u kojem Alkaras stiže do brejka. U narednom je španski teniser servirao za pobedu i žestoko se namučio. Miler je propustio dve brejk šanse da se u potpunosti vrati u meč. Kazna je ubrzo stigla, Alkaras koristi drugu meč loptu i stiže do maksimalnih 3:0.

Ovaj trijumf svakako nije dobra vest za Novaka, pošto je Alkaras i svoj drugi meč na turniru osvojio bez izgubljenog seta.