NOVAK BEZ MILOSTI: Đoković RAZBIO povređenog Alkarasa za plasman u finale Rolan Garosa!
Novak Đoković, Foto: EPA/YOAN VALAT

POLUFINALE ROLAN GAROSA

Objavljeno: 20:57h
Završeno
18:26h

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Rolan Garosa.

Novak je u polufinalu savladao prvog igrača planete Karlosa Alkarasa rezultatom 3:1 (6:3, 5:7, 6:1, 6:1).

Ovo je bio njihov drugi međusobni duel i prvi trijumf Srbina.

Nole će u finalu igrati protiv boljeg iz duela između Aleksandera Zvereva i Kaspera Ruda.

Očekivali smo sjajan meč i takav je i bio, ali samo u prva dva seta, pošto se Alkaras povredio početkom trećeg seta.

Đoković je odigrao fantastičan prvi set, imao je rešenja za sve Alkarasove pokušaje. Posle tri uvodna gema bez brejka, Đoković u četvrtom oduzima servis rivalu.

Pri rezultatu 4:2 za Novaka, Španac je imao tri brejk lopte, ali Đoković se spasao i osvojio ovaj maratonski gem.

Na servis Alkarasa u narednom, osmom gemu, nije iskoristio prvu set loptu.

Imao je Alkaras novu šansu, brejk loptu u devetom gemu, ali Novak je sa tri poena u nizu stigao posle 57 minuta igre do 6:3.

Izjednačeno je bilo u drugom setu, a igrači su uglavnom bez problema osvajali svoje servis gemove.

Tako je bilo sve do 4:3 za Alkarasa. Uspeo je Španac da u osmom gemu iskoristi drugu brejk loptu i povede 5:3.

Usledio je najbolji mogući odgovor Đokovića, napravio je ribrejk i smanjio na 5:4. Potom je Nole spasao tri vezane set lopte i izjednačio na 5:5.

Propustio je brejk šansu Srbin u 11. gemu, pa je stigla kazna u 12. Alkaras je ponovo stigao do tri brejk lopte, ovog puta je prvu iskoristio i izjednačio na 1:1.

Posle dva uvodna gema u trećem setu bilo je 1:1. Nakon što je Nole osvojio prvi gem, Alkarasa je uhvatio grč i zatražio je medicinski tajm-aut.

Pošto nije imao pravo na to u tom trentku, sudija Tort je po pravilu Novaku dodelila gem bez borbe, pa je Đokoviću maltene bio poklonjen brejk i vođstvo od 2:1.

Loše se kretao Španac, a Nole je to znalački koristio, te je lako stigao do 6:1 i vođstva u setovima od 2:1.

Alkaras je u pauzi između setova otišao u svlačionicu i imao je priliku da na startu odmah napravi brejk, ali je propustio dve šanse.

Novak se spasao, a potom nanizao pet gemova i poveo sa 5:0. Uspeo je Karlitos da osvoji utešni gem, a onda je Đoković odservirao za pobedu i iskoristio drugu meč loptu za plasman u sedmo finale Rolan Garosa.

Izmena: 20:57h
17:57h

Novak Đoković - Karlos Alkaras 2:1 (6:3,5:7,6:1)

IV SET

6:1 - Novak završava posao i plasira se u finale Rolan Garosa!

5:1 - Uspeo je i Alkaras da osvoji jedan gem u ovom setu.

5:0 - Mučio se Novak opet, ali je uspeo Đoković da osvoji gem.

4:0 - Deveti uzastopni gem osvaja Novak, Alkaras bez snage.

3:0 - Još jedan lak gem za Novaka, pobeda je sve bliža i bliža.

Novak Đoković
Novak Đokovićfoto: EPA/YOAN VALAT

2:0 - Osvojio je prvi poen Alkaras, a onda je Novak uzeo četiri gema u nizu i stigao do brejka.

1:0 - Novak uz dosta muke osvaja uvodni servis gem. Imao je dve brejk šanse Alkaras, ali se Đoković spasao i poveo!

Novak svojim servisima otvara četvrti, nadamo se i poslednji, set.

17:16h

III SET

6:1 - Jasno se vidi da Alkaras ima ogromne probleme, Novak još jedan lagani brejk pravi i osvaja treći set.

5:1 - Novak koristi maksimalno Alkarasove probleme, osvaja još jedan gem i stiže nadomak prvog seta.

4:1 - Novi brejk Novaka, ovog puta sa nulom. Alkaras se dosta muči, i dobija novi medicinski tajm-aut.

3:1 - Težak gem, pretio je Alkaras, ali je Novak odigrao dobro u bitnim trenucima i povećao prednost u trećem setu.

2:1Đokoviću bez borbe pripada gem, pošto Alkaras po pravilu nije imao prava na medicinski tajm-aut. Novak tako stiže do brejka!

1:1 - Đoković uz malo muke uspeva da izjednači na startu trećeg seta. Alkaras se trenutno nalazi u bolovima, još uvek nije poznato šta mu se dogodilo. Španac dobija medicinski tajm-aut.

0:1 - Đoković je propustio svoje prilike u ovom početnom gemu trećeg seta, a Alkaras ga osvaja sjajnim lobom nakon lošeg poteza srpskog tenisera.

Karlos Alkaras
Karlos Alkarasfoto: EPA/Mohammed Badra

Počeo je treći set, Alkaras je ponovo taj koji prvi servira.

16:02h

Novak Đoković - Karlos Alkaras 1:1 (6:3,5:7)

II SET

5:7 - Ovog puta spasa za Novaka nije bilo. Ponovo je Alkaras lako došao do tri uzastopne brejk lopte. Za razliku od Đokovićevog prošlog servis gema, Španac je sada iskorostio prvu priliku i izjednačio na 1:1.

5:6 - Još jedan sjajan gem, ali ovog puta osvaja ga Španac. Imao je Nole brejk šansu, ali nije uspeo da je iskoristi, pa je Alkaras ponovo poveo u drugom setu.

5:5 - Čudesan gem. Alkaras je dominirao i stigao do 0:40, ali onda Nole vezuje pet poena i stiže do 5:5.

4:5 - Vraća Đoković brejk odmah. Divan gem je odigrao Đoković, a završio ga je sjajnom bekhend paralelom.

3:5 - Nažalost, Alkaras stiže do svog prvog brejka. Nije iskoristio prvu šansu, ali jeste drugu i tako stigao nadomak osvajanja drugog seta.

Novak Đokovićfoto: EPA/Mohammed Badra

3:4 - Mogao je Novak bolje, imao je zicer za 30:30, ali je lopticu poslao u aut, pa se Alkaras ponovo vratio u vođstvo. Đoković je zatražio mediacinski tajm-aut zbog problema sa rukom.

3:3 - Novak uzvraća istom merom i dalje bez brejka u drugom setu.

2:3 - Alkaras siguran još jednom, jedan poen je samo dopustio Novaku. Ponovo vodi Španac.

2:2 Nastavio je Novak sa dobrom igrom na svoj servis, osvaja još jedan lak gem.

1:2 - Mogao je Nole dosta više u ovom gemu, ali je Alkaras na kraju neokrnjen izašao iz njega. Španac je osvojio jedan od najluđih poena na turniru, a potom je Novak propustio šansu da dođe do 40:40.

1:1 - Novak bez većih problema uzvraća rivalu i poravnava rezultat u drugom setu.

0:1 - Alkaras odigrava najbolji gem u meču i osvaja ga bez izgubljenog poena.

Počeo je drugi set, Alkaras prvi na servisu.

Izmena: 17:20h
15:01h

Novak Đoković - Karlos Alkaras 1:0 (6:3)

I SET (6:3)

6:3 - Novak osvaja prvi set. Imao je brejk šansu rival, ali nije je iskoristio, odlično je Đoković servirao u tim trenucima i stigao do vođstva od 1:0.

5:3 - Ozbiljno je pretio Novak, imao je set i brejk loptu, ali se Alkaras izvukao i ostao u setu.

Karlos Alkarasfoto: EPA/YOAN VALAT

5:2 - Uspeo je Novak da preživi. Bio je ovo najduži gem na meču, Alkaras je imao tri brejk lopte, Đoković je sve uspeo da ih spasi i na kraju dođe do gema. Sada je nadomak osvajanja prvog seta.

4:2 - Imao je priliku Novak da napravi nešto više u ovom gemu, ali nije uspeo. Alkaras se izvukao i ostao u setu.

Novak Đokovićfoto: EPA/CAROLINE BLUMBERG

4:1 - Novak osvaja još jedan gem na svoj servis. Napravio je Nole prvu duplu servis grešku, ali Alkarasu ni to nije bilo dovoljno da učini gem neizvesnijim.

3:1 - Novak Đoković stiže prvi do brejka. Odigrao je fantastičan gem Novak, imao je odgovor na sve Alkarasove poteze. Stigao je do 30:40, a onda na divan način iskoristio brejk šansu i stigao do osetnije prednosti.

2:1 - Malo više muke, ali bez većih problema Nole osvaja novi gem. Uspeo je Alkaras da stigne do 30:30, ali je Novak potom odigrao dva prelepa poena i stigao do novog vođstva.

1:1 - Alkaras uzvraća istom merom, samo jedan poen gubi Španac i lako stiže do izjednačenja.

1:0 - Novak Đoković osvaja prvi gem na svoj servis. Nije bilo nikakvih problema, samo jedan poen je izgubio. Dobar početak.

Počeo je meč u Parizu, Novak je prvi na servisu.

14:33h

Poslednje pripreme pred početak meča:

14:28h

Najbolji srpski teniser Novak Đoković od 14:45 igra meč polufinala Rolan Garosa protiv Španca Karlosa Alkarasa.

Biće ovo njihov tek drugi međusobni duel, a do sada jedini trijumf zabeležio je mladi španski igrač.

U drugom polufinalu kasnije sastaju se Aleksander Zverev i Kasper Rud.

Izmena: 15:12h