VELIKA RAZLIKA U KLASI: Đoković RAZBIO Variljasa, još tri koraka do teniske istorije!

Objavljeno: 17:39h
Završeno
16:48h

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa.

Srpski teniser je u osmini finala bio bolji od Huana Pabla Variljasa rezultatom 3:0, po setovima je bilo 6:3, 6:2, 6:2.

Đoković je od samog starta meča diktirao tempo i nijednog momenta nije se postavljalo pitanje pobednika.

Đoković je rekordni, 17. put stigao do četvrtfinala turnira u Parizu, a u toj rundi očekuje ga duel protiv Karena Hačanova.

16:41h

6.2 - KRAJ MEČA!!!!!!!! Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa pošto je savladao Huana Pabla Variljasa 3:0 (6:3, 6:2, 6:2).

16:39h

5:2 - Variljas osvaja svoj servis gem, ali će Novak u narednom servirati za pobedu i prolaz u četvrtfinale.

16:32h

5:1 - Nema velikih dilema ni problema, Đoković je na gem od plasmana u četvrtfinale Rolan Garosa.

16:27h

4:1 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!! Tri brejk šanse za Đokovića 0:40. Koristi drugu priliku i ponovo oduzima servis Variljasu.

16:26h

3:1 - Lagana overa brejka od strane srpskog tenisera.

Novak Đoković
16:17h

2:1 - BREEEEEEEEJK!!!!!!! Đoković ima brejk šansu 30:40. Variljas je pročitao Novakov drop-šot i došao do izjednačenja u gemu. Peruanac ipak nije uspeo da zadrži svoj servis, Đoković pravi brejk i čini se lagano korača ka pobedi u ovom meču.

16:14h

1:1 - Novak lako dolazi do izjednačenja u gemovima.

16:13h

TREĆI SET:

0:1 - Variljas osvaja za njega jako bitan gem na startu trećeg seta.

16:03h

6:2 - Đoković stiže do dve set prilike 40:15. Koristi drugu šansu i sada je samo na set od plasmana u četvrtfinale Rolan Garosa.

15:57h

5:2 - Novak ima set loptu koju nažalost nije uspeo da iskoristi. Variljas je na kraju uspeo da osvoji svoj servis gem i produži drugi set.

15:53h

5:1 - Novak nastavlja da igra sjajno, bez izgubljenog poena stiže na gem od osvajanja drugog seta.

15:48h

4:1 - BREEEEEEEEJK!!!!!!! Dve brejk šanse za Novaka 15:40. Koristi prvu šansu srpski tesniser i ponovo oduzima servis nemoćnom Variljasu.

15:48h

3:1 - Još jedan siguran servis gem srpskog tenisera koji je sada prepustio samo jedan poen svom rivalu.