ĐOKOVIĆ POLOŽIO STRAŠAN ISPIT! Novak posle ogromne borbe savladao neverovatno upornog Fokinu! (VIDEO)
Novak Đoković, Foto: MUSTAFA YALCIN / AFP / Profimedia

ROLAN GAROS, TREĆE KOLO

Objavljeno: 19:49h
Završeno
19:33h

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je u trećoj rundi savladao španskog igrača Alehandra Davidoviča Fokinu sa 3:0 (7:6 (4), 7:6 (5), 6:2).

Izuzetno uzbudljiv duel trajao je tri sata i 36 minuta. Prva dva seta bila su izuzetno maratonska i trajala jako dugo.

U prvom su teniseri razmenili po dva brejka, a pobednik je morao biti odlučen u taj-brejku koji je pripao Đokoviću sa 7:4.

Slična situacija viđena je i u drugom setu. Srpski teniser je ponovo dobio taj-brejk ovoga puta sa 7:5 i tako poveo sa 2:0 u setovima.

Đoković je kasnije potpuno dominirao u trećem i zasluženo slomio otpor izuzetno motivisanog španskog tenisera.

Đoković će se za plasman u četvrtfinale Rolan Garosa boriti sa pobednikom meča između Peruanca Huana Pabla Variljasa (94. na svetu) i Poljaka Huberta Hurkača (14. na ATP listi).

18:55h

6:2 - KRAJ MEČA - BREJK!!!!!!!!!! Novak Đoković uspeo je da posle velike borbe pobedi Alehandra Davidoviča Fokinu i prođe u osminu finala Rolan Garosa.

18:49h

5:2 - Novak je na gem od plasmana u osminu finala Rolan Garosa.

18:45h

4:2 - Španac i dalje ostaje u igri, dobija svoj servis gem.

18:38h

4:1 - Nezgodno je pao španski teniser tokom jednog poena. Novak je prišao da mu pomogne, ali je zatim izgubio naredni poen. Dugačak gem koji se igrao na razliku na kraju pripada srpkom teniseru.

18:30h

3:1 - Nova brejk šansa za Đokovića, ali je ovoga puta nije iskoristio. Španac se izvlači iz nezgodne situacije i osvaja svoj prvi gem u trećem setu.

18:24h

3:0 - Overava Đoković prednost brejka. Imao je srpski teniser i 40:0, malo zakomplikovao situaciju pošto je Fokina stigao do 40:30, ali se na kraju sve dobro završilo.

Novak Đoković
18:19h

2:0 - BREEEEEEEJK!!!!!!! Tri vezane brejk šanse ima Đoković 0:40. Koristo odmah prvu i oduzima servis rivalu.

18:16h

TREĆI SET:

1:0 - Đoković uspeva da osvoji prvi gem u trećem setu.

18:11h

Novak je u pauzi između drugog i trećeg seta zatražio medicinski tajm-aut.

17:55h

7:6 - TAJ-BREJK DRUGOG SETA: Fokina je siguran u prvom poenu 0:1. Novak takođe uzma svoja dva servisa 2:1. Dupli mini brejk pravi Đoković 4:1. Španac vrača neizvesnost pošto osvaja naredna tri peona 4:4. Novak posle divnog dugog poena dolazi do set lopte 6:5. Koristi šansu i posle 78 minuta ogromne borbe osvaja i drugi set.

17:52h

6:6 - Set loptu ima Fokina 30:40. Novak osvaja naredni poen tako da se nastavlja drama i u drugom setu. Izvukao se Novak iz teške situacije i uspeo da izbori taj-brejk.

17:46h

5:6 - Novak je imao brejk šansu, ali je gem na kraju pripao španskom teniseru koji sada ima zagarntovan taj-brejk u drugom setu.

17:38h

5:5 - BREEEEEEEEJK!!!!!! Vetar pravi dosta problema Novaku prilikom servisa, a Fokina to koristi i stiže do tri brejk prilike 0:40. Koristi već prvu šansu tako da će i ovaj drugi set biti maratonski.

Alehandro Davidovič Fokina
17:32h

5:4 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!! Đoković pravi brejk i u narednom ima šansu da osvoji set.