PAKAO PA UNIŠTENJE: Đoković posle maratona u prvom setu samleo nemoćnog Fučoviča u naredna dva! (VIDEO)
Novak Đoković, Foto: EPA/TERESA SUAREZ

ROLAN GAROS, 2. KOLO

Objavljeno: 09:10h
Završeno
23:29h

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je pobedio Mađara Martona Fučoviča sa 3:0, po setovima je bilo 7:6, 6:0, 6:3.

Dvostruki šampion Rolan Garosa slavio je protiv 83. na ATP listi posle dva sata i 44 minuta igre.

Bio je ovo peti međusobni duel Đokovića i Fučoviča i peta pobeda najboljeg srpskog tenisera svih vremena.

Đoković će u trećem kolu Rolan Garosa igrati protiv Španca Alehandra Davidoviča Fokine.

Izmena: 02:06h
23:14h

6:3 - KRAJ MEČA!!!!!! Koristi Đoković drugu meč loptu i prolazi u treće kolo Rolan Garosa.

Izmena: 02:05h
23:09h

5:3 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!! Fučovič se ipak ne predaje i dolazi do brejk prilike 30:40. Šalje Novak forhend u mrežu, mađarski teniser vraća jedan brejk u trećem setu.

23:07h

5:2 - BREEEEEEEEJK!!!!!!! Nema više nikakve dileme kada je reč o ovom meču, Đoković u narednom gemu servira za pobedu i plasman u treće kolo.

23:05h

4:2 - Osvaja Novak još jedan gem u trećem setu tako da je sada sve bliži drugoj pobedi u Parizu ove godine.

22:55h

3:2 - BREEEEEEEJK!!!! Đoković ima brejk loptu 30:40. Fučovič greši i omogućava srpskom teniseru da mu ponovo oduzme servis u trećem setu.

22:51h

2:2 - Uzvraća Novak udarac i sa nulom osvaja svoj servis gem.

Novak Đoković
22:47h

1:2 - Fučovič je uspeo da osvoji svoj servis gem i tako materijalizuje napravljeni brejk koji je napravio u prethodnom gemu.

22:43h

1:1 - BREEEEEJK!!!!!!!!! Čudan početak trećeg seta, mađarski teniser uzvraća udarac i oduzima servis Đokoviću.

22:39h

TREĆI SET:

1:0 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!! Ponovo Đoković otvara set tako što oduzima servis rivalu. Ovoga puta je to učinio bez izgubljenog poena.

22:29h

6:0 - Imao je Fučovič 0:30, ali Đoković osvaja naredna tri poena za 40:30. Komplikuje sada Novak situaciju, najpre pravi duplu grešku, a potom greši i drop-šotom, Fučovič ima brejk šansu. Neuhvatljiv projektil Đokoviću donosi izjednačenje. Divnim forhendom završava gem i drugi set.

22:23h

5:0 - BREEEEEEEEJK!!!!! Strašan drop-šot Đokovića donosi izjednačenje u gemu. Nova brejk prilika za srpskog tenisera koju on koristi i sada je na gem od osvajanja drugog seta.

22:19h

4:0 - Potvrđuje Đoković i drugi brejk i sigurno korača ka osvajanju drugog seta.

22:14h

3:0 - BREEEEEJK!!!!!!!! Razgoropadio se sada Novak i ponovo oduzeo servis svom rivalu.

22:10h

2:0 - Đoković lako sa samo jednim izgubljenim poenom overava prednost brejka na startu drugog seta.