SKORO PERFEKTAN MEČ: Đoković se samo u trećem setu mučio i počistio Kovačevića sa pariške šljake! (VIDEO)
Novak Đoković, Foto: Federico Pestellini / imago sportfotodienst / Profimedia

ROLAN GAROS, PRVO KOLO

Objavljeno: 19:42h
Završeno
16:29h

Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je u Parizu pobedio američkog igrača Aleksandra Kovačevića sa 3:0 (6:3, 6:2, 7:6).

Dvostruki šampion Rolan Garosa je do pobede nad 114. teniserom sveta došao za dva sata i 26 minuta.

Đoković je tokom prva dva seta dominirao, a u prilog tome govori podatak da Kovačević u gemovima na servis srpskog igrača nije osvojio više od jednog poena.

Veća borba viđena je jedino u trećem setu koji je odlučen u taj-brejku, kada je srpski teniser bio izuzetno ubedljiv.

U drugom kolu Rolan Garosa, Đoković igra protiv 83. igrača sveta Mađara Martona Fučoviča.

16:13h

TAJ - BREJK TREĆEG SETA:

Đoković odmah pravi mini brejk posle prvog osvojenog poena. Ovaja srpski teniser i naredna dva poena (3:0). Silovit forhend Novaka za još jedan mini brejk (4:1). Đoković dolazi do meč lopti (6:1).

KRAJ MEČA!!!!!!! Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa.

Izmena: 16:46h
16:11h

6:6 - Sluša sada servis Đokovića koji uspeva da osvoji gem i odvodi treći set u taj-brejk

16:06h

5:6 - Kovačević dolazi do 40:0, Đoković stiže do 40:30, ali američki teniser osvaja naredni poen, a samim tim obezbeđuje najmanje igranje taj-brejka u trećem setu.

16:01h

5:5 - BREEEEJK!!!!! Novak ima problem da zatvori meč, Kovačević stiže do 15:40. Koristi šansu američki teniser i ponovo izjednačuje u gemovima u trećem setu.

15:57h

5:4 - Osvaja Kovačević svoj servis gem, ali će Đoković nakon pauze servirati za pobedu.

15:56h

5:3 - Novak bez izgubljenog poena dolazi na gem od pobede i plasmana u narednu rundu.

15:48h

4:3 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!! Novak se izgleda naljutio i uspeo da izbori novu brejk šansu 30:40. Koristi priliku srpski teniser i ponovo oduzima servis svom rivalu.

15:45h

3:3 - BREEEEEJK!!!! Kovačević je imao brejk šansu koju je uspeo da iskoristi i oduzme servis Đokoviću.

15:42h

3:2 - Novak je došao do 0:30, ali se tada raspucao Kovačević i uspeo da na kraju osvoji gem.

15:40h

3:1 - Kovačević je imao šansu kada je bilo 15:30, ali nije uspeo da je iskoristi. Đoković je to kaznio i osvojio novi gem.

15:26h

2:1 - Izuzetno dugačak gem. Đoković za sada nije uspeo da iskoristi tri brejk šanse. Kovačević je ipak uspeo da se izvuče i osvoji svoj prvi gem u trećem setu.

15:17h

2:0 - Prvi problemi za Novaka u njegovom servis gemu, Kovačević ima čak tri prilike da vrati brejk. Amerikanac ne koristi svoje šanse, gem se igra na razliku. Đoković se izvukao iz nezgodne situacije i overio prednost brejka.

15:16h

TREĆI SET:

1:0 - BREEEEEEEJK!!!!! Strašan početak Đokovića u trećem setu. Srpski teniser pravi brejk i to bez izgubljenog poena.

15:08h

6:2 - Đoković stiže do dve set lopte, koristi prvu šansu i lagano grabi ka drugom kolu Rolan Garosa.