UDARIĆE JELENA NA JELENU: Svetski broj 1 predala meč naturalizovanoj Ruskinji!
Jelena Ribakina, Foto: EPA/Ricardo Antimiani

wta masters u rimu

Šesta teniserka sveta Jelena Ribakina iz Kazahstana plasirala se večeras u polufinale mastersa u Rimu, nakon što joj je Poljakinja Iga Švjontek predala meč pri rezultatu 1:1 u setovima i 2:2 u gemovima u trećem setu.

Poljakinja, prva teniserka sveta, predala je meč posle dva sata i 19 minuta igre.

Švjontek je bolje ušla u meč, i brejkovima u prvom i trećem gemu, stigla do vođstva u setovima.

U drugom setu, viđen je po jedan brejk na obe strane, pa se set odlučivao u taj-brejku, u kom je naturalizovana Ruskinja bila bolja, slavila sa 7:3 i stigla do izjednačenja.

Jelena Ribakina

Švjontek je pred početak odlučujućeg seta, zbog bola u butini zatražila medicinski tajm-aut. Nastavila je Poljakinja susret, ali je posle četiri gema morala da preda meč.

Iga Švjontek

U polufinalu, Ribakina će igrati protiv Letonke Jelene Ostapenko koja je u sredu savladala Paulu Badosu sa 2:1.

U drugom polufinalu se sastaju Ruskinja Valentina Kudermetova i Ukrajinka Angelina Kalinjina, pa su sve učesnice završnice iz Istočne Evrope.

Jelena Ostapenko, Jelena Ribakina

00:57

NOVAKA SU BOSANSKE PIRAMIDE LEČILE OD PORAZA Dr Osmanagić otkrio NA KOJI NAČIN su drevna zdanja pomogla najboljem teniseru sveta