NOVAK SPREČIO VELIKO IZNENAĐENJE: Sve se dobro završilo, Đoković izdržao pritisak Dimitrova i prošao dalje! (VIDEO)
Novak Đoković, Foto: Tiziana FABI / AFP / Profimedia

Objavljeno: 01:35h
Miloš Dreković
Završeno
17:36h

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Mastersa u Rimu, pošto je pobedio Grigora Dimitrova sa 2:1 (6:3, 4:6, 6:1).

Branilac titule u Rimu pobedu nad 33. teniserom sveta ostvario je za dva sata i 19 minuta.

Posle 12 odigranih mečeva protiv Dimitrova, srpski teniser ima 11 pobeda i samo jedan poraz.

Šestostruki šampion Rima u narednoj fazi igraće sa pobednikom meča u kojem se sastaju 13. teniser sveta Britanac Kameron Nori i mađarski igrač Marton Fučovič (92. na ATP listi).

17:20h

6:1 - BREEEEEEJK!!!!!!! KRAJ MEČA!!!!!!!! Iskoristio je Novak Đoković treću meč loptu i uspeo da savlada neugodnog Grigora Dimitrova 2:1 (6:3, 4:6, 6:1).

17:17h

5:1 - Dimitrov je imao 15:30, ali se Novak izvukao i osvojio gem, tako da je sada na korak od pobede i plasmana u narednu rundu.

17:08h

4:1 - BREEEEEEEEEJK!!!!!!!! Bugarin je pod pritiskom 30:30, pa nakon toga i izjednačenje 40:40. Nadmurio je Đoković svog rivala i došao do dvostrukog gema u odlučujućem setu.

17:04h

3:1 - Novak sve sigurnije igra svoje servis gemove, ovoga puta dobija jedan bez izgubljenog poena.

Novak Đoković
17:02h

2:1 - Neizvestan gem koji se igrao na razliku na kraju pripada bugarskom teniseru koji se tako upisuje na semafor kada je reč o trećem setu.

16:54h

2:0 - Sa samo jednim izgubljenim poenom srpski teniser overava prednost brejka na početku odlučujućeg seta.

16:48h

TREĆI SET:

1:0 - BREEEEEEJK!!!!! Odlučujući set počinje servisom bugarskog tenisera koji osvaja prva dva poena 30:0. Osvaja Novak naredna tri poena i stiže do brejk prilike. Duplom greškom bugarski teniser poklanja brejk Đokoviću.

16:41h

4:6 - BREEEEJK!!!!!!! Dimitrov želi da već sada završi set, dolazi do 0:30. Vraća se Đoković u gem i stiže do 30:30. Bugarin iz nemoguće pozicije prolazi Đokovića i dolazi do set lopte. Koristi šansu Dimitrov, pravi novi brejk, a samim tim i osvaja drugi set.

16:35h

4:5 - Sve se odjednom okrenulo, Dimitrov ušao u sjajnu seriju poena i došao na korak od izjednačenja u setovima.

Grigor Dimitrov
16:31h

4:4 - BREEEEEJK!!!!!!! Dimitrov nema nameru da se preda, sjajnim forhendom dolazi do 0:30, a zatim osvaja novi poen i sada ima velike tri prilike za brejk 0:40. Iskoristio je prvu šansu i oduzima servis Đokoviću.

16:24h

4:3 - Dimitrov je lako stigao do 40:0, ali je Đoković osvojio naredna tri poena i došao do izjednačenja 40:40. Bugarski teniser je ipak uspeo da osvoji naredna dva poena, a samim tim i stigne do svog novog servis gema.

16:22h

4:2 - Izuzetno lako bez izgubljenog poena Đoković osvaja novi gem.

16:13h

3:2 - Novi pritsak Đokovića 0:30. Nakon dva osvojena poena, Dimitrov pravi veliku grešku iz bekhenda tako da Novak dolazi do nove brejk šanse 30:40. Pogađa Dimitrov prvi servis i stiže do izjednačenja. Bugarin napada, osvaja naredna dva poena i dolazi do osvajanja novog gema.

16:12h

3:1 - Brzo sa samo jednim izgubljenim poenom Novak overava prednost brejka u drugom setu.