NEZAUSTAVLJIV: Alkaras ponovo kralj Madrida, uskoro uzima BROJ 1 od Đokovića!
Karlos Alkaras, Foto: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

NOVI TROFEJ ZA MLADOG ŠPANCA

Objavljeno: 03:46h

Španski teniser Karlos Alkaras odbranio je titulu na Mastersu u Madridu, pošto je u finalu pobedio Nemca Jana-Lenarda Štrufa.

Španac je do 10. jubilarne titule u karijeri došao posle dva sata i 20 minuta igre rezultatom 2:1 (6:4, 3:6, 6:3).

Ovom pobedom Alkaras je prišao na svega pet bodova zaostatka za Novakom Đokovićem na ATP listi, koja će izaći u ponedeljak.

Teniser iz Mursije na drugom mestu liste imaće 6.770 bodova, dok će Đoković ostati prvi sa 6.775, a španskom igraču biće dovoljno da se pojavi u Rimu i pretekne srpskog tenisera, koji brani titulu u glavnom gradu Italije.

Alkaras je došao do četvrte titule na Mastersima, ukupno 10. u karijere i prekinuo Štrufovovu "bajku", s obzirom na to da je do finala stigao kao "laki luzer" iz kvalifikacija.

Alkaras je odmah na početku meča napravio brejk, ali je Štruf do izjednačenja stigao u četvrtom gemu. Alkaras je potom došao do novog brejka u sedmom gemu, da bi u 10. gemu spasao tri brejk lopte i iskoristio prvu set loptu na svoj servis.

Štruf je bio bolji u drugom delu igre, a ključni brejk je napravio u drugom gemu.

Brejk u četvrtom gemu bio je dovoljan Alkarasu da odbrani titulu u Madridu, i tako postane prvi igrač nakon Rafaela Nadala sa tim učinkom.

Na putu do finala 20-godišnji teniser je bio bolji od Emila Rusuvuorija, Grigora Dimitrova, Aleksandera Zvereva, Karena Hačanova i Borne Ćorića.

Masters u Madridu igrao se za nagradni fond od 7.705.780 evra.