ŠAMARČINA PRED DOMAĆOM PUBLIKOM: Pukla bruka, ovo se ne pamti!
Aleksander Zverev i Novak Đoković, Foto: Profimedia

ŠOK

Ovome se malo ko nadao, Australijanac stigao do najveće pobede u karijeri

Veliko iznenađenje dogodilo se u osmini finala ATP turnira u Minhenu.

Nemački teniser Aleksander Zverev doživeo je šokantan poraz od 82. igrača sveta Kristofera O'Konora.

Australijanac je posle 118 minuta igre slavio rezultatom 2:0 (7:6, 6:4). Ovo je bio njihov drugi međusobni duel, a u prvom ranije tokom 2023. godine pobedio je Nemac.

Dramatično je bilo u prvom setu. Iako je O'Konor prvi oduezeo servis Zverevu, Nemac mu je ekspresno uzvratio. Novih brejkova nije bilo, pa se otišlo u taj.brejk u kojem je bolji bio australijski teniser.

U drugom setu O'Konor je stigao do brejka i poveo sa 3:2. Zverev je ponovo uspeo da veoma brzo uzvrati rivalu, ali je onda izgubio još jedan gem prilikom svog servisa, što je Australijanac iskoristio da prođe u četvrtfinale.

O'Konor će u borbi za plasman u polufinale igrati protiv malo poznatog Flavija Kobolija iz Italije.