NOVAK DALEKO OD PRAVE FORME: Đoković mora mnogo bolje, motivisani Francuz jedva savladan! (FOTO)

SRPSKA OPEN, DRUGO KOLO

Objavljeno: 18:53h
Završeno
18:46h

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira Srpska open u Banjaluci, pošto je savladao Francuza Luka van Aša sa 2:1 po setovima je bilo 6:7, 6:3, 6:2.

Srpski teniser je do pobede nad 87. igračem na ATP listi stigao posle dva sata i 42 minuta igre.

U prvom setu viđen je po jedan brejk na obe strane pa se pobednik odlučivao u taj-brejku, u kom je Van Aš slavio sa 7:4.

Do izjednačenja Đoković je stigao brejkovima u trećem i devetom gemu drugog seta.

U odlučujućem setu prvi je do brejka stigao Francuz, ali je najbolji teniser sveta u drugom, četvrtom i osmom gemu oduzeo servis protivniku i stigao do pobede.

U četvrtfinalu, Đoković će igrati protiv boljeg iz duela sunarodnika Dušana Lajovića i Francuza Gregora Barera.

18:27h

6:2 - KRAJ MEČA!!!!!!!!!!! Novak Đoković uspeo je da iskoristi prvu meč loptu i posle preokreta savlada Luku van Aša sa 2:1 u setovima.

A post shared by Srpska Open (@srpskaopen)

18:24h

5:2 - Đoković je osvojio gem tako da u narednom Francuz mora da servira kako bi ostao u meču.

18:20h

4:2 - Pritiska Novak, želi što pre da završi ovaj meč, ali Francuz ipak uspeva da prekine niz osvojenih gemova srpskog tenisera.

18:13h

4:1 - Nastavlja se serija osvojenih gemova, približava se srpski teniser pobedi.

Novak Đoković
18:09h

3:1 - BREEEEEEJKKKK!!!!!!! Sjajno izgrađen poen i smeč na kraju doneli su Novaku dve vezane brejk prilike. Iskoristio je prvu šansu i oduzeo servis Van Ašu.

18:01h

2:1 - Francuz ponovo pritiska i dolazi do 15:30, a glavni sudija upućuje opomenu Đokoviću zbog prekoračenja vremena prilikom pripreme servisa. Osvaja ipak Novak poen i dolazi do 30:30. Težak servis gem na kraju pripada srpskom teniseru.

17:58h

1:1 - BREEEEEEJKKKK!!!! Sada dve brejk prilike ima srpski teniser 15:40. Koristi drugu šansu i uzvraća udarac.

17:50h

TREĆI SET:

0:1 - BREEEEEJKKK!!!!!! Dve brejk prilike za francuskog tenisera na startu odlučujućeg seta 15:40. Spasio je ove šanse srpski teniser tako da se gem igrao na razliku. Treću ipak nije uspeo , francuski teniser uspeo je da oduzme servis Đokoviću.

17:49h

6:3 - Dolazi Đoković do tri vezane set lopte. Koristi drugu srpski teniser i stiže do izjednačenja u setovima.

17:42h

5:3 - Izgubio je Novak samo jedan poen u ovom gemu i stigao na korak od izjednačenja u setovima.

Izmena: 18:40h
17:36h

4:3 - Novi pritisak na servis Van Aša 30:30. Francuz je ipak uspeo da osvoji naredna dva poena i tako ostane u igri kada je reč o drugom setu.

17:33h

4:2 - Sigurnija igra Đokovića u drugom setu. Srpski teniser ne ispušta brejk prednosti.